mkszaglebie.pl

Wicelider PKO Ekstraklasy, Cracovia, to kolejny zespół, który jest zainteresowany pozyskaniem Damjana Bohara z Zagłębia Lubin.

reklama

Cracovia pozyskała w ostatnich dniach Marcosa Álvareza - najlepszego strzelca VfL Osnabrück. To jednak nie koniec wzmocnień wicelidera PKO Ekstraklasy w zimowym oknie transferowym. Oprócz Álvareza, "Pasy" są zainteresowane pozyskaniem Jorge Felixa z Piasta Gliwice oraz Damjana Bohara z Zagłębia Lubin. Informację o możliwym transferze przekazał Mateusz Święcicki - dziennikarz oraz komentator Eleven Sports.

Na razie nie została podana żadna kwota, więc ciężko wyrokować czy do transferu dojdzie. Mając na uwadze jednak to, że latem została odrzucona oferta za Damjana Bohara, opiewająca na milion euro, Zagłębie Lubin będzie zapewne spodziewało się około 1,5-2 min za swoją gwiazdę. Nie są to małe pieniądze i raczej ciężko uwierzyć, że któryś z polskich klubów będzie w stanie wyłożyć taką kwotę. Bardziej prawdopodobny wydaje się zatem transfer Bohara do klubu zagranicznego, dla którego nawet 2 miliony euro może nie stanowić żadnego problemu.

Sprzedaż Bohara za 2 mln euro może oznaczać złoty interes dla klubu. Według Transfermarkt.de Słoweniec został pozyskany przez duet Żewłakow-Dróżdż za 125 tys. euro, co oznacza, że mógłby być teraz sprzedany z blisko dwudziestokrotnym zyskiem.

W sezonie 2019/2020 Damjan Bohar rozegrał dla Zagłębia Lubin 23 mecze (PKO Ekstraklasa i Totolotek Puchar Polski), zdobył w nich 11 bramek i zaliczył jedną asystę. W sumie dla "Miedziowych" rozegrał 59 meczów, zdobył 21 bramek i zanotował 8 asyst.

źródło: Własne, Twitter

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)

reklama08.01.2020 15:44
Mam nadzieję że nikt nie odejdzie inaczej słabo widzę pierwsza 8a nie wspomnę o pucharach
08.01.2020 15:44
Jeśli będą sprzedawać dobrych piłkarzy to nigdy nie zbudują wielkiego Zagłębia drużyny która biła by się co roku o mistrzostwo Polski i grę o europejskie puchary.Mam nadzieję że nikt nie odejdzie i piłkarze podpiszą nowe kontrakty.A tak nawiasem to przynajmniej 1,5roku przed wygaśnięciem kontraktu powinno się przedstawiać nowy kontrakt,jak to robią np.w zachodniej ch klubach a nie na ostatnią chwilę.Nad organizacja muszą popracować w tej kwesti
08.01.2020 11:26
Nie ma piłkarzy nie do zatrzymania. Tylko niech idzie za dobre pieniądze, które zostaną spozytkowane z korzyścią dla klubu.
06.01.2020 20:36
Czary mary, byle redaktorek pierdnie
06.01.2020 12:31
Przy najbardziej pesymistycznych założeniach nie ciekawie wygląda przyszłość kadry naszego klubu. Całkiem realny wydaje się taki obrót spraw: Czerwiński, Kopacz i Starzyński nie podpisują nowych kontraktów, Guldan może zakończyć karierę, Bohar zapewne odejdzie, jak nie teraz to latem, no i chyba coraz bliżej transferu będzie Slisz. Ponad połowa pierwszej 11.
06.01.2020 11:41
@bartolinek1: jak profesorro potrzesie kiesia to kasa sie znajdzie... pare baniek na samym Zaglebiu juz zarobili
06.01.2020 11:13
Chcieć to mogą , tylko czy ich stać.
06.01.2020 10:57
na chwile obecna Bohar jest dla nas bezcenny... jak go sprzedadza to dupa blada

reklama