Wicelider PKO Ekstraklasy, Cracovia, to kolejny zespół, który jest zainteresowany pozyskaniem Damjana Bohara z Zagłębia Lubin.

reklama

Cracovia pozyskała w ostatnich dniach Marcosa Álvareza - najlepszego strzelca VfL Osnabrück. To jednak nie koniec wzmocnień wicelidera PKO Ekstraklasy w zimowym oknie transferowym. Oprócz Álvareza, "Pasy" są zainteresowane pozyskaniem Jorge Felixa z Piasta Gliwice oraz Damjana Bohara z Zagłębia Lubin. Informację o możliwym transferze przekazał Mateusz Święcicki - dziennikarz oraz komentator Eleven Sports.

Na razie nie została podana żadna kwota, więc ciężko wyrokować czy do transferu dojdzie. Mając na uwadze jednak to, że latem została odrzucona oferta za Damjana Bohara, opiewająca na milion euro, Zagłębie Lubin będzie zapewne spodziewało się około 1,5-2 min za swoją gwiazdę. Nie są to małe pieniądze i raczej ciężko uwierzyć, że któryś z polskich klubów będzie w stanie wyłożyć taką kwotę. Bardziej prawdopodobny wydaje się zatem transfer Bohara do klubu zagranicznego, dla którego nawet 2 miliony euro może nie stanowić żadnego problemu.

Sprzedaż Bohara za 2 mln euro może oznaczać złoty interes dla klubu. Według Transfermarkt.de Słoweniec został pozyskany przez duet Żewłakow-Dróżdż za 125 tys. euro, co oznacza, że mógłby być teraz sprzedany z blisko dwudziestokrotnym zyskiem.

W sezonie 2019/2020 Damjan Bohar rozegrał dla Zagłębia Lubin 23 mecze (PKO Ekstraklasa i Totolotek Puchar Polski), zdobył w nich 11 bramek i zaliczył jedną asystę. W sumie dla "Miedziowych" rozegrał 59 meczów, zdobył 21 bramek i zanotował 8 asyst.

źródło: Własne, Twitter