mkszaglebie.pl

O fotel prezesa zarządu w Zagłębiu Lubin będą walczyły cztery osoby - poinformował "Przegląd Sportowy".

Kandydaci mogli składać dokumenty aplikacyjne do 10 września. Jak informuje Antoni Bugajski z "Przeglądu Sportowego", wstępnie pod uwagę brane są cztery osoby. Aplikacje zgłosili Jacek Kruszewski, Arkadiusz Aleksander oraz Michał Kielan.

Jacek Kruszewski to były prezes Wisły Płock, z którą przez osiem lat (2012-2020) przeszedł drogę od niższych lig aż do ekstraklasy, został zwolniony w 2020 po tym, jak stracił zaufanie właściciela klubu. W klubie z Płocka zarzucano mu popełnienie kilku błędów, ale całościowo jego praca była oceniana dość dobrze.

Robert Sadowski to były pracownik Zagłębia w różnych rolach - także w roli prezesa zarządu, gdzie pracował przez dwa lata. Gdy obejmował Zagłębie, było pewne, że zagramy w eliminacjach Ligi Europy i za jego kadencji dobrze zaprezentowaliśmy się w starciach ze Sławiją Sofia, Partizanem Belgrad i nieco słabiej z Sondryjske, z którym odpadliśmy z rozgrywek. Na plus dla Sadowskiego należy wskazać pierwsze okna transferowe, przygotowane z Piotrem Burlikowskim. Później było już jednak znacznie gorzej - zarówno, jeśli chodzi o wyniki sportowe, jak i ogólną organizację, czyli np. zatrudnienie Dariusza Motały oraz wątpliwej jakości transfery, które w dalszej perspektywie sporo kosztowały klub. Jak na Twitterze wspomniał sam zainteresowany, już po jego zwolnieniu 10 lipca 2019 roku Zwyczajne Walne Zgromadzenie Zagłębia Lubin S.A. zatwierdziło sprawozdanie finansowe Zagłębia za 2018 rok oraz sprawozdanie zarządu za 2018 rok. Nie udzielono jednak Robertowi Sadowskiemu absolutorium za okres 1 stycznia - 27 kwietnia 2018 roku. Kancelaria Radcy Prawnego Maria Pertek tłumaczy, co to oznacza. "Brak absolutorium, czy też odmowa jego udzielenia, z całą pewnością nie wywołuje automatycznie skutków prawnych; nie powoduje też utraty mandatu przez członka zarządu. Stanowi jednak o negatywnej weryfikacji przez właścicieli spółki działań przez niego podejmowanych. Może stanowić zatem podstawę do odwołania członka zarządu w sytuacji, gdy jego odwołanie zostało uzależnione od wystąpienia ważnych powodów – nieudzielenie absolutorium może zostać uznane za ważny powód." - czytamy w kancelaria-pertek.pl. Zapewne oznacza to, że ten kandydat będzie miał najmniejsze szanse ze wszystkich na objęcie funkcji prezesa klubu.

Arkadiusz Aleksander to były piłkarz między innymi takich klubów jak: Odra Wodzisław Śląski, Górnik Zabrze, Widzew Łódź, Śląsk Wrocław, Arka Gdynia, Sandecja Nowy Sącz. W nowosądeckim klubie był także dyrektorem sportowym, wiceprezesem oraz prezesem. Patrząc na to, co działo się w ostatnich latach oraz co dzieje się w tym klubie, na pewno jego dokonania nie powaliły na kolana Rady Nadzorczej.

Ostatnim z kandydatów jest Michał Kielan. To lubiński menedżer, radny powiatu oraz Wiceprezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź.

Według naszych informacji to właśnie Kielan ma największe szanse na pozostanie prezesem klubu. O tym, jakie rozstrzygnięcia zapadną, według "Przeglądu" dowiemy się do 30 września. Każdy z wymienionych wyżej kandydatów odbył już rozmowy kwalifikacyjne z Radą Nadzorczą.

źródło: Przegląd Sportowy, Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)16.09.2021 10:14
Problem w tym, że żaden profesjonalista tu nie przyjdzie, bo kasy wielkiej nie płacą. Dlatego rzeźbimy z tego co można. Ja wolę takiego Kielana, który mam nadzieję otoczy się fachowcami jak kiedyś Pietryszyn, niż jakąś niewiadomą z Polski, który będzie miał pod górkę w Kghm, a wiadomo że kombinat tu rozdaje karty i kasę. Wszystko w rękach przyszłego prezesa jak poukłada sobie relacje z właścicielem, piłkarzami, kibicami itd. Jak zrobi to z głową, to nawet z polecenia politycznego może coś wyjść, ale na to trzeba chęci i otwartości. Sadowski był okej do momentu, aż nie zwąchał się z Bednarkiem i nagle sodówka mu walnęła. Wydawało mu się, ze pozostałych ludzi można olać, bo już jest wszechwiedzący i ma "ziomka" z rady. A to nie wystarczy i Pan Sadowski się sparzył i dostał po łapkach za swoje zachowanie. Wątpię, aby dostał szanse drugi raz za swoją pychę. Jakby nie odleciał wtedy, może do dziś by był na stanowisku, ba nawet z sukcesami, ale nie każdy jest odporny na awans z pracownika na prezesa. Szkoda, że się zepsuł, bo dobry chłop był na początku. Pretensje może mieć tylko do siebie. Nie wnikam już w kwestie absolutorium i spraw sądowych, które wydaje mi się, że wykluczają go z tego grona? Ale to już musiał by się wypowiedzieć ktoś z Kghm-u - co mu zarzucali i jak skończyły się te sprawy? Przy Jankowskim to każdy kandydat wydaje się na plus, nawet pani Halinka z obuwniczego na bazarze przy Łukasiewicza, którą serdecznie pozdrawiam :-)
processing comment
15.09.2021 10:31
czytam Wasze komentarze Panowie i dziwi mnie to jak spokojnie patrzycie w przyszlosc majac na uwadze klub... szykuja nam kolejnego spadachroniarza z latka pislamisty, co z tego, ze to miejscowy jegomosc... moze bedzie mu zalezalo, moze nie, wszystko jest zalezne od wielu czynnikow, ale przede wszystkim od tych wyzej, slowem bedzie tylko gral jak mu zagraja, a wiadomo jak graja... dla nich Zaglebie jest cieplym kurwidolkiem z niewielka rzesza lokalsow, ktorym sie wydaje, ze maja cos do powiedzenia... polityka zabija i bedzie zabijac ten klub do momentu, az KGHM nie pozbedzie sie Zaglebia... dalej bedziemy sie bujac w okolicach srodka tabeli, dalej bedziemy mieli czelnosc obcowac z jegomosciami typu arturek, ktory dostal stolek w niejasnych do konca okolicznosciach... spokoj w tym momencie nie przyniesie niczego dobrego, nie mamy zaplecza punktowego, by dawac kolejnemu laikowi kolejna szanse....
processing comment
15.09.2021 09:37
Pablo (Gość)
Pietryszyn jak wielokrotnie podkreślał też nie znał się na piłce, a chyba za jego czasów nie było najgorzej ;) Jeśli umiesz zarządzać i otoczysz się fachowcami (prawdziwymi, a nie tymi, którzy już są w klubie) to będzie dobrze. Kogo by nie wybrali chyba gorzej niż jest już nie będzie.
processing comment
14.09.2021 19:46
meteor (Gość)
Każdy wie że Kielan to człowiek posła na literke ,,'K'. I właśnie dlatego ma dużą przewagę. Bo nie będzie musiał skomleć o 2zł do kghm a od razu to dostanie. Kruszewski Nie jest zły, Sadowski pokazał przez 2 lata że nie ma pomysłu bybło coś więcej aniżeli 10 miejsce, Aleksander to niewiadoma. Pilka to prosty sport dal bym Kielanowi szanse
processing comment
14.09.2021 19:27
Pawelko4 (Gość)
Tylko Kruszewski to gość który zna się na piłce. Niestety każdy o tym wie i dziwię się wogole pozostałym kandydatom że prezesem będzie radny Kielan bo jest z partii PiS tylko i wyłącznie to jest jednym z głównych kryteriów tego wyboru. A szkoda. Ale już lepiej Kielan niż Jankowski bo już gorzej być nie może. WZL.
processing comment