mkszaglebie.pl

W piątek, 16 lipca nowym szkoleniowcem Zagłębia Lubin został Dariusz Żuraw. Tuż po podpisaniu kontraktu nowy szkoleniowiec "Miedziowych" podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat swojej przyszłej pracy w Lubinie.

- Sentyment zawsze był, ilekroć tylko się tutaj pojawiałem. Spędziłem w Lubinie 3,5 roku, które stanowiło dla mnie bardzo fajny okres w karierze. Stąd właśnie wyjechałem do Bundesligi, więc widać jak na dłoni, że rozwój poczyniony w Lubinie był kluczowy dla mojej kariery zawodniczej. Bardzo się cieszę, że mogę wrócić do Klubu, w którym wcześniej grałem i który zajmuje odpowiednie należyte miejsce w moim sercu. Mam nadzieję, że teraz wraz z zespołem będziemy osiągać dobre wyniki, ale do tego potrzebna jest oczywiście ciężka, wytężona praca. Wraz ze sztabem musimy nadać werwy zespołowi, by każdy z zawodników umierał za Klub na boisku, pokazując w każdym meczu wysoki poziom determinacji.

- Znam kadrę pierwszej drużyny, bo jako trener nieraz mierzyłem się z Miedziowymi. Oglądałem też sparingi zespołu, mam swoje spostrzeżenia na temat gry i zrobimy wraz ze sztabem wszystko, by nakreślić model gry pasujący zarówno do posiadanych w zespole piłkarzy, jak i do filozofii Klubu. Można oczywiście mieć niesamowicie ambitne plany, nieprzystające jednak do jakości posiadanej kadry. Musimy więc znaleźć złoty środek, który pozwoli nam odpowiednio wejść w zbliżający się sezon PKO Ekstraklasy.

Całą rozmowę z Dariuszem Żurawiem możecie przeczytać tutaj.

źródło: Własne, zaglebie.com

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarzKOMENTARZE (6)20.07.2021 01:54
I dalej czekam na napastnika
19.07.2021 16:41
I ciągle czekam na napastnika
19.07.2021 15:09
Kibic (Gość)
Życzę trenerowi jak najlepiej, ale prawdę mówiąc nie widzę sensu zatrudniania trenera, który nie udźwignął Lecha Poznań mającego zdecydowanie lepszy skład jakościowo.... Skoro tam nie udało się zrobić chociażby przyzwoitego wyniku, to co niby zmieniło się przez te kilka miesięcy u trenera Żurawia że teraz niby z gorszym składem miałby osiągnąć sukces??? Obym się mylił, ale widząc tą niekompetencje prezesa i dalszy brak jakiś konkretnych wzmocnień, widzę to w czarnych kolorach.... Prezes ma totalnie klub w dupie i odnoszę wrażenie że wszystko roi na złość kibicom za krytykę, która na niego spada.... Właściciel klubu widząc tą relację między kibicami a prezesem powinien wyciągnąć odpowiednie wnioski i to też jest dziwne, że trzyma go przy stołku tracąc coraz więcej kibiców, bez których ten klub nie będzie nic znaczył.....
19.07.2021 14:43
Karpioch (Gość)
A ja dalej czekam na napastnika
18.07.2021 21:48
Czas najwyższy przyjąć jakąś strategie w grze :) Jeszcze raz powodzenia oby z tego naszego pesymizmu coś się urodziło dobrego.
18.07.2021 19:59
Ciekawostka: jako trener Dariusz Żuraw 5-krotnie prowadził Lecha w meczach z Zagłębiem i ani razu nie wygrał. Teoretycznie Lech za każdym razem był faworytem.