Według informacji Michala Kvasnicy z Deníka Sport, bliski związania się z Zagłębiem Lubin jest David Houska z SK Sigmy Ołomuniec.

28-letni Czech jest środkowym pomocnikiem i występuje na pozycjach 6 i 8, rzadziej na pozycji nr 10. David Houska przez całą swoją karierę jest związany z jednym klubem - właśnie z Sigmą Ołomuniec, dla której w sumie rozegrał 257 meczów, strzelił 30 goli i zanotował 26 asyst.

W poprzednim sezonie Houska był podstawowym zawodnikiem swojego zespołu, rozgrywając 27 meczów (7 goli i 1 asysta). 28-latek jest jednokrotnym reprezentantem Czech, ma za sobą także występy w młodzieżowych kadrach tego kraju.

Początkowo zawodnik był przymierzany do FK Jablonec, jednak według informacji Michala Kvasnicy teraz bliżej pozyskania tego gracza jest właśnie Zagłębie Lubin. Ewentualny transfer Houska do naszej drużyny może oznaczać, że któryś ze środkowych pomocników, którzy obecnie są w kadrze "Miedziowych", będzie musiał zmienić pracodawcę. Kontrakt Davida Houski z SK Sigmą wygasł 30 czerwca 2021 roku, więc będzie do wzięcia za darmo.

źródło: Własne, Denik Sport