W hali RCS w Lubinie doszło do starcia między Zagłębiem Lubin a Młynami Stoisław Koszalin. Po wyrównanej pierwszej części spotkania i dominacji Miedziowych w drugiej, to lubinianki dopisują sobie kolejne trzy punkty do tabeli. Zapraszam do relacji z tego meczu.

Mecz rozpoczął się od szybkich dwóch bramek przyjezdnych z Koszalina. Niedługo trzeba było czekać na wyrównanie, bo Zagłębie skutecznie w ataku za sprawą Kingi Grzyb i Patrycji Świerżewskiej doszło do rywalek. W 6 minucie gry Miedziowe po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszły na prowadzenie, zdobywając bramkę na 4:3. W 10 minucie przy prowadzeniu Zagłębia 8:5, o czas poprosił trener drużyny z Koszalina. Początek spotkania należy niewątpliwie do Patrycji Świerżewskiej, która zdobyła 4 z 8 bramek. Dalsza część meczu to wyrównana gra obydwu zespołów. Różnica bramek wciąż oscylowała między 2/3 na korzyść Miedziowych. W 17 minucie gry mieliśmy wynik 11:9. W 20 minucie do remisu doprowadziły koszalinianki, na co zareagowała Bożena Karkut, biorąc swój pierwszy czas w tym spotkaniu. W 24 minucie Młyny Stoisław Koszalin wyszły na prowadzenie 12:13. Nie cieszyły się one tym prowadzeniem zbyt długo, bo minutę później za sprawą Karoliny Kochaniak i Joanny Drabik, odzyskały prowadzenie. Wynik do przerwy to 17:16 dla Zagłębia.

Druga część spotkania rozpoczęła się o wiele lepiej dla Zagłębia. Szybkie dwie bramki i wykluczenie zawodniczki z Koszalina pozwoliły na mały oddech. W 38 minucie mieliśmy wynik 21:17 dla naszego zespołu, po bramce zdobytej przez Joannę Drabik. Dobrze w bramce Zagłębi w tym meczu była tym razem Monika Wąż, która obroniła kilka bardzo ważnych piłek. Zagłębie dzięki temu poczuło, że mogą dobić koszalinianki w takich momentach, dzięki czemu już w 48 minucie spotkania było już 25:18 dla naszego zespołu. Ostatnie minuty spotkania to wyraźne rozluźnienie w szeregach zespołu Zagłębia, które w 3 minuty straciły aż 5 bramek po szybkich kontrach. W 55 minucie mieliśmy wynik 29:23. Końcówka spotkania to destrukcja ze strony Zagłębia, które ostatecznie wygrało 34:24 i umacnia się na pozycji lidera. Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została Patrycja Świerżewska, która rzuciła 10 bramek.

MKS Zagłębie Lubin – Młyny Stoisław Koszalin 34:24 (17:16)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Stanisławczyk, Hartman, Grzyb 6, Kurdzielewicz, Górna 5, Drabik 4, Galińska, Zawistowska, Kochaniak 4, Matieli 4, Noga 1, Belmas, Świerżewska 10, Milojević.

Młyny Stoisław: Filończuk, Krebs, Zimny – Kowalik 3, Urbaniak, Mazurek, Mączka 2, Haric 5, Volovnyk 1, Rycharska 5, Nowicka 1, Smolinh 3, Borysławska, Andriichuk 3, Somionka 1.