W meczu 8. kolejki EHF Champions League, podopieczne trener Bożeny Karkut uległy wicemistrzowi Węgier, Ferencvarosi TC 23:35 (15:18).

Znakomite, wręcz rewelacyjne otwarcie meczu zobaczyli kibice, bardzo licznie zgromadzeni w hali RCS w Lubinie. Cios za cios, bramka za bramkę , szybkie akcje. Tak wyglądał pierwszy kwadrans spotkania. KGHM Zagłębie Lubin co prawda na początku przegrywało 0:2, ale szybko wróciło do gry. Mistrzynie Polski grały twardo w obronie, w bramce niesamowita była Monika Maliczkiewicz, a kolejne bramki rzucał duet Karolina Kochaniak-Sala – Daria Michalak, w efekcie czego po piętnastu minutach, Miedziowe niesione niesamowitym dopingiem swoich kibiców wygrywało 8:6. Później lepszy okres gry zanotowało FTC i z wyniku 8:6 dla mistrzyń Polski zdobyło się 10:9 dla wicemistrzyń Węgier. Kiedy wydawało się, że czołowa europejska ekipa zacznie „odjeżdżać”, wówczas lubinianki zaliczyły dobrą serię i znów mieliśmy remis. W końcówce pierwszej połowy FTC wygrywało 17:13, ale Miedziowe przed przerwą odrobiły jedną bramkę do rywalek.

Druga połowa nie zaczęła się po myśli mistrzyń Polski. W pierwszych siedmiu minutach KGHM MKS Zagłębie zdobyło jedną bramkę. W tym czasie wicemistrzynie Węgier trafiały czterokrotnie i zaczęły budować swoją przewagę. Scenariusz był podobny do tego z pierwszego starcia obu drużyn. W drugiej połowie FTC powiększała przewagę, uzyskaną pod koniec pierwszej części spotkania i kwadrans przed końcem spotkania wygrywał różnicą dziesięciu bramek. Kibice do końca żywiołowa wspierali swoją drużynę, ale stało się jasne, że na pierwsze punkty w Lidze Mistrzyń KGHM MKS Zagłębie Lubin będzie musiało jeszcze poczekać.

KGHM MKS Zagłębie Lubin - FTC-Rail Cargo Hungaria 23:35 (15:18)

KGHM MKS Zagłębie: Zima, Maliczkiewicz - Promis, Pankowska, Grzyb 1, Przywara, Górna 1, Zych, Drabik 1, Szarkova 3, Michalak 5, Bujnochova, Kochaniak-Sala 11, Jureńczyk 1, Milojević.

FTC: Meszaros, Bode-Biro - Edwige 1, Kisfaludy, Harsfalvi 2, Kovacs 2, Bolk 4, Marton 7, Tomori 1, Malestein 5, Kukely 1, Simon 1, Klujber, Cvijić 4, Lekić 7.

źródło: Własne, MKS Zagłębie Lubin

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (3)20.11.2023 18:47
guest profile picture
Poco one się pchały do ligi mistrzyń jak tylko za każdym razem to dramat i tylko się tam blaznia jaka liga takie dostają lanie  niech przestaną robić posmiechowisko z klubu

processing comment
20.11.2023 16:07
guest profile picture
Ale siara.....Karkut ( polska myśl szkoloniowa) i Kulesza out

processing comment
20.11.2023 09:21
guest profile picture
Piter74 (Gość)
Niestety ale Liga mistrzyn to za wysokie progi dla Zagłębia. Kazdy mecz konczy się kompromitujacym wynikiem- piszę tak mimo dużej sympatii do zespołu ale niestety taka jest prawda .

processing comment