W meczu 2. kolejki grupy B EHL Champions League, podopieczne trener Bożeny Karkut przegrały w Bukareszcie z tamtejszym Rapidem 25:26 (15:12). Była to druga porażka Miedziowych w tegorocznych rozgrywkach.

Na starcie w Bukareszcie lubinanki udały się we wzmocnionym składzie. Do gry po urazach powróciły obecna i niedawna kapitan zespołu, a więc Karolina Kochaniak-Sala oraz Joanna Drabik. Od samego początku meczu było widać ile obydwie zawodniczki mogą dać naszemu zespołowi. Obraz gry Zagłębia względem meczu z Krimem Mercator zdecydowanie się różnił w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Gorąca atmosfera stworzona przez rumuńskich kibiców nie splątała nóg naszym szczypiornistkom, które zdecydowanie lepiej weszły w mecz. W 8. minucie spotkania było 4:1 dla Zagłębia. Na 10 minut przed końcem pierwszej połowy było 11:7, przy aż 90% skuteczności w ataku naszych zawodniczek. Ostatecznie, po sporej ilości błędów gospodyń, dobrych interwencjach naszych bramkarek, a także świetnej skuteczności z kontrataków i rzutów karnych duetu Górna-Grzyb, mistrzynie Polski schodziły na przerwę przy prowadzeniu 15:12.

Druga część spotkania zaczęła się tak jak można było przewidywać. Gospodynie mocno ruszyły do ataku. Lubinianki popełniały sporo błędów własnych, ale przez dłuższy czas wynik mocno trzymała Barbara Zima, która co chwilę popisywała się nie tylko skutecznymi, ale niekiedy również efektownymi obronami. W 44. minucie Rapid wyszedł po raz pierwszy na prowadzenie w meczu. Gdy były cztery bramki przewagi, wydawało się, że gospodynie kontrolują już w pełni spotkanie. Nic bardziej mylnego. Miedziowe nie mając nic do stracenia, ruszyły mocno do ataku, ostatecznie dochodząc do jednej bramki straty. Po końcowej syrenie rzut wolny na bramkę mogła jeszcze zamienić Aleksandra Zych, lecz piłka odbiła się od bocznej siatki bramki rywalek. Ostatecznie mistrzynie Polski uległy w Bukareszcie Rapidowi 25:26 (15:12). Następne spotkanie już w sobotę 23 września o godz. 18:00 w hali lubińskiego RCS. Wówczas podopieczne trener Bożeny Karkut zagrają ze zwycięzcą poprzedniej edycji EHF Champions League, czyli norweskiemu Vipers Kristiansand.

Rapid Bukareszt - KGHM Zagłębie Lubin 26:25 (12:15)

Rapid: Badea, Bucueschi 4, Ciuca, Fernandez 1, Gonzalez 1, Grozav 1, Hernández 1, Janjusevic, Kanor L., Kanor O. 7, Kassoma 1, Korsos 6, Lopez 3, Neesgaard, Ostase 1, Sandru

KGHM Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima - Promis 1, Drabik 4, Kochaniak-Sala 1, Milojević, Jureńczyk, Grzyb 4, Górna 6, Michalak 1, Bujnochova 1, Matieli 2, Zych 3, Przywara.