Choć się na to zanosiło, to jednak tym razem rezerwy Zagłębia Lubin nie przegrały swojego meczu. W 23. kolejce eWinner II ligi zremisowały 3:3 z Wisłą Puławy. Spore ożywienie gry nastąpiło po wejściu na murawę Cheikhou Dienga, który zdobył dwie z trzech bramek dla lubinian.

Wisła Puławy nie należała od początku do najłatwiejszych rywali i wiadomo było jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, że zgarnięcie kompletu punktów będzie trudne. W składzie gości jest wielu doświadczonych gracz, w dodatku byli oni zdeterminowani, by zrewanżować się nam za ubiegłoroczną porażkę.

W pierwszej połowie to faktycznie goście byli lepsi i już od 12. minuty prowadzili za sprawą gola Łukasza Wiecha. Zagłębie II Lubin odpowiedziało w 39. minucie po fenomenalnym trafieniu Kacpra Terleckiego. Do przerwy był dość nieoczekiwany remis 1:1, ale nie był to jeszcze koniec wrażeń.

W drugiej połowie padły jeszcze cztery gole. Najpierw Przemysław Skałecki z 35. metrów pokonał będącego ponownie w średniej formie Kacpra Bieszczada, jednak dwie minuty po wejściu na plac gry, w 63. minucie wyrównał Cheikhou Dieng. Trzy minuty później gola na 3:2 dla Wisły zdobył Adrian Paluchowski, jednak sześć minut później znów wyrównał rezerwowy Dieng. W ostatnich minutach Zagłębie cisnęło rywali i było o krok od strzelenia zwycięskiego gola. Widać było sporą determinację naszej drużyny, ale zabrakło szczęścia do zdobycia czwartego gola i mecz ostatecznie zakończył się remisem 3:3.

19 marca 2023, 14:00 - Lubin (Stadion Zagłębia)

Zagłębie II Lubin 3-3 Wisła Puławy

bramki: Terlecki 39, Dieng 63, 72 - Wiech 12, Skałecki 60, Paluchowski 66

Zagłębie II Lubin

1. Kacper Bieszczad - 2. Kamil Sochań, 3. Kacper Lepczyński, 4. Damian Oko (61, 13. Milan Posmyk) - 7. Arkadiusz Woźniak, 6. Jakub Kolan (81, 14. Paweł Kruszelnicki), 8. Kacper Terlecki, 10. Patryk Kusztal, 5. Michał Bogacz - 9. Rafał Adamski, 11. Kacper Masiak (61, 16. Cheikhou Dieng).

Wisła Puławy

1. Błażej Sapielak - 27. Dominik Cheba, 5. Wojciech Błyszko, 18. Łukasz Wiech (82, 3. Robert Majewski), 77. Bartosz Bernard - 80. Dominik Banach (63, 91. Mateusz Klichowicz), 17. Marcin Ryszka (64, 42. Maciej Kona), 74. Przemysław Skałecki (77, 97. Dawid Retlewski), 7. Krystian Puton, 28. Kamil Kargulewicz (82, 30. Mateusz Kaczmarek) - 87. Adrian Paluchowski.

żółte kartki: Cheba, Klichowicz, Puton.

źródło: Własne, 90minut.pl