Już dzisiaj o godzinie 20:00 Zagłębie Lubin zmierzy się na wyjeździe z krakowską Wisłą. Sam mecz zapowiada się niezwykle ciekawie, ponieważ w ostatnich spotkaniach między tymi zespołami padało naprawdę wiele pięknych bramek. Zapraszamy do zapoznania się z garścią statystyk, które dla Was przygotowaliśmy.

Pomówmy może o tym, co w piłce jest najważniejsze, czyli o bramkach. Zagłębiu w tym sezonie udało się strzelić w 10 meczach 13 bramek, tracąc przy tym 11. Natomiast Wisła, w tym sezonie zdobyła 15 bramek i 14 musiała wyjmować piłkę ze swojej bramki. W zespole Zagłębia nie ma zawodnika, który jakoś szczególnie wyróżniałby się na tle innych. Po dwie bramki ma nasz duet stoperów, czyli kapitan Lubomir Guldan i Lorenco Simic. Dwukrotnie również na listę strzelców wpisywali się Rok Sirk i Sasa Balic. W Wiśle sytuacja wygląda dosyć podobnie, ponieważ zawodnikami z największą ilością bramek są Jean Carlos i Chuca, obydwoje mają po trzy bramki.

Na Wisłę uważać przede wszystkim między 30, a 60 minutą spotkania, ponieważ to właśnie w tym okresie zespół z Reymonta zdołał strzelić osiem bramek, czyli ponad połowę swojego całego dorobku w tym sezonie. Gdy Wisła strzelała bramkę jako pierwsza zdołała wygrać tylko dwa spotkania, jedno zremisować i dwa przegrać, ale kiedy jako pierwsza traciła gola, to ani razu nie udało jej się doprowadzić do korzystnego wyniku. Zagłębie musi być bardzo uważne na strzały z dystansu oddawane przez Wiślaków, ponieważ na 99 prób, w tym sezonie, aż 33 z nich było celnych, a 11 zakończyło się bramkami.

Najmocniejszą stroną Zagłębia są przede wszystkim rzuty rożne, to właśnie po tym stałym fragmencie gry lubinianie zdołali zdobyć aż 6 bramek. Nie ma co ukrywać, że to właśnie w tym aspekcie gry Zagłębie będzie chciało zaskoczyć rywala. Dzisiejszy mecz bez wątpienia będzie obfitował w sporą ilość przewinień, ponieważ oba zespoły lubią grać bardzo agresywnie. W tym sezonie Zagłębie faulowało przeciwnika aż 147 razy, a sam Sasa Balic przewinił 27 razy. Można by stwierdzić, iż w tym sezonie sędziowie są dla nas łaskawi, ponieważ jak na taka dużą ilość fauli nasi zawodnicy zostali ukarani żółtą kartką 20 razy. W Wiśle sytuacja jest prawie identyczna, zespół z Krakowa faulował 142 razy, a największą ilość przewinień ma nieobecny w tym spotkaniu Maciej Sadlok - 14, natomiast podopieczni Artura Skowronka zostali ukarani żółtym kartonikiem wyłącznie 21 razy.

Zagłębie w spotkaniu z Wisłą będzie musiało wykazać się szczególną ostrożnością i cierpliwością, ponieważ sytuacje do zdobycia bramki na pewno się nadarzą, natomiast mogą nie być tak liczne, jak miało to miejsce w poprzednich spotkaniach. Liczymy jednak, że nasza drużyna z Krakowa wyjedzie z kompletem punktów.

Autor: Arkadiusz Wąsiel

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin