W niedzielny wieczór Zagłębie Lubin będzie gościć lidera rozgrywek – Lecha Poznań. Będzie to 68. spotkanie obu zespołów w historii.

Pierwszy historyczny mecz pomiędzy Zagłębiem a Lechem miał miejsce w 1985 roku i zakończył się rezultatem 0:0, czyli takim samym, jak ostatnie starcie tych drużyn, które miało miejsce na początku 2021 roku. Licząc wszystkie rozgrywki do tej pory z „Kolejorzem” mierzyliśmy się 67 razy. Bilans jest delikatnie korzystniejszy dla gości niedzielnego pojedynku. Lubinianie wygrali 21 meczów, padło 20 remisów, zaś drużyna z Poznania wygrała 26-krotnie.

W ostatnich latach sprawiamy poznanianom sporo kłopotów, bo nie potrafili z nami wygrać w ostatnich 7 meczach. Nasi zawodnicy w ostatnich 7 starciach wygrali 4 razy i 3-krotnie zremisowali. Ostatnia wygrana Lecha Poznań w Lubinie miała miejsce 3 lata temu - w 2018 roku. „Kolejorz” zwyciężył wówczas 1:0.

Zagłębie Lubin – Lech Poznań | Historia pojedynków

• Rozegrane mecze: 67