mkszaglebie.pl

Spotkania derbowe rządzą się swoimi prawami i wielokrotnie przynoszą sporo emocji oraz niespodziewane rozstrzygnięcia. Jak mecze naszej drużyny z wrocławskim Śląskiem wyglądały w przeszłości?

Dotychczas graliśmy z zespołem Śląska Wrocław 44 razy. Bilans jest korzystniejszy dla lubinian, którzy zwyciężyli 19 razy, zremisowali ze Śląskiem dziewięciokrotnie i 16 razy ponieśli porażkę.

Czy pamiętasz to spotkanie...

26.09.1992 roku w 9. kolejce ówczesnej ligi w Lubinie miały miejsce 13. derby Dolnego Śląska. Po jednostronnym meczu Zagłębie Lubin pokonało Śląsk Wrocław po golach: Dylusia (3), Grecha, Michaliszyna (2) i Stachurskiego aż 7:0. Do tej pory jest to najwyższe ligowe zwycięstwo Zagłębia w historii oraz jednocześnie najwyższa ligowa porażka Śląska.

Ostatni pojedynek

Czterdziesty czwarty, ostatni do tej pory mecz derbowy pomiędzy Zagłębiem Lubin a Śląskiem Wrocław, odbył się 11 grudnia 2020 roku na Stadionie Zagłębia. Końcem zeszłego roku nasi piłkarze wygrali ze Śląskiem 2:1, a o sukcesie zdecydował gol w doliczonym czasie gry wychowanka - Kamila Kruka. Obszerny raport z tego pojedynku, wraz z pomeczowymi materiałami, dostępny jest tutaj.

Derby Dolnego Śląska

  • Mecze: 44
  • Zwycięstwa Zagłębia: 19
  • Remisy: 9
  • Zwycięstwa Śląska: 16
  • Bilans bramek: 65-52 dla Zagłębia

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin

Stadion Miejski 30-04-2021, 20:30
PKO BP Ekstraklasa, Kolejka - 28

(0:0)
(0:0)
źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (0)Brak komentarzy!