Spotkania derbowe rządzą się swoimi prawami i wielokrotnie przynoszą sporo emocji oraz niespodziewane rozstrzygnięcia. Jak mecze naszej drużyny z wrocławskim Śląskiem wyglądały w przeszłości?

Dotychczas graliśmy z zespołem Śląska Wrocław 44 razy. Bilans jest korzystniejszy dla lubinian, którzy zwyciężyli 19 razy, zremisowali ze Śląskiem dziewięciokrotnie i 16 razy ponieśli porażkę.

Czy pamiętasz to spotkanie...

26.09.1992 roku w 9. kolejce ówczesnej ligi w Lubinie miały miejsce 13. derby Dolnego Śląska. Po jednostronnym meczu Zagłębie Lubin pokonało Śląsk Wrocław po golach: Dylusia (3), Grecha, Michaliszyna (2) i Stachurskiego aż 7:0. Do tej pory jest to najwyższe ligowe zwycięstwo Zagłębia w historii oraz jednocześnie najwyższa ligowa porażka Śląska.

Ostatni pojedynek

Czterdziesty czwarty, ostatni do tej pory mecz derbowy pomiędzy Zagłębiem Lubin a Śląskiem Wrocław, odbył się 11 grudnia 2020 roku na Stadionie Zagłębia. Końcem zeszłego roku nasi piłkarze wygrali ze Śląskiem 2:1, a o sukcesie zdecydował gol w doliczonym czasie gry wychowanka - Kamila Kruka. Obszerny raport z tego pojedynku, wraz z pomeczowymi materiałami, dostępny jest tutaj.

Derby Dolnego Śląska

• Mecze: 44