W niedzielny wieczór Zagłębie Lubin podejmie Lecha Poznań. Jak wygląda bilans bezpośrednich pojedynków lubinian z „Kolejorzem”. Przypominamy także ostatnie starcie obu ekip, które miało miejsce w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu.

W przeszłości z Lechem Poznań mierzyliśmy się 69 razy. Bilans przemawia za „Kolejorzem”, który pokonywał Zagłębie 28 razy. „Miedziowi” zwyciężali 21-krotnie, a w 20 meczach nikt nie wracał z meczu na tarczy.

Po raz ostatni z poznańskim klubem spotkaliśmy się w ostatniej serii gier zeszłego sezonu. Wówczas pewni utrzymania „Miedziowi” udali się na mecz z pewnym mistrzostwa Lechem. W 10. minucie meczu „Kolejorz” wyszedł na prowadzenie za sprawą Tomasza Kędziory, który z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do bramki. Osiemnaście minut później na tablicy wyników widniał już rezultat 2:0. Po błędzie defensywy Zagłębia Dani Ramirez wycofał piłkę do Alana Czerwińskiego, który nie pozostawił złudzeń Jasminowi Buriciowi. Lubinianie kontakt złapali dopiero w 63. minucie, kiedy to Martin Doleżal został sfaulowany w polu karnym, a arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr od bramki. Do piłki podszedł Kacper Chodyna, który pewnym strzałem w lewy róg bramki pokonał Filipa Bednarka. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Lech zwyciężył z Zagłębiem 2:1.

Bilans Zagłębie - Lech

• Zwycięstwa Zagłębia: 21.
  • Remisy: 20.
  • Zwycięstwa Lecha: 28.