Nie opadł jeszcze kurz po emocjach związanych z niedzielnym starciem Zagłębia z Cracovią, a już w środę zagramy ponownie. Tym razem "Miedziowi" udadzą się do Łodzi, by zmierzyć się z pierwszoligowym ŁKS-em. Jakie wyniki padały w dotychczasowych starciach obydwóch ekip?

Jak dotąd z ŁKS-em rywalizowaliśmy 39 razy. Bilans pojedynków jest idealnie wyrównany. Zespół z województwa łódzkiego zgarniał komplet punktów szesnastokrotnie. Tyle samo razy wygrywali też lubienie. Z kolei siedmiokrotnie dzieliliśmy się punktami.

Pierwsze spotkanie Zagłębia z łodzianami miało miejsce w sezonie 1985/86, kiedy rywalizowaliśmy w ramach rozgrywek ówczesnej I ligi. Wówczas ulegliśmy ŁKS-owi 1:3. W rewanżu górą byli "Miedziowi", którzy przed własną publicznością odnieśli pewne zwycięstwo 2:0.

Po raz ostatni z ŁKS-em spotkaliśmy się w 31. kolejce kampanii 2019/20. Wtedy dopisaliśmy sobie trzy "oczka", a jedyną bramkę zdobył w 45. minucie meczu Damjan Bohar.

Bilans meczów Zagłębia z ŁKS-em

• Zwycięstwa Zagłębia: 16