W sobotni wieczór przy Łazienkowskiej 3 Zagłębie Lubin zagra z Legią Warszawa, czyli rywalem, z którym rywalizowaliśmy najczęściej w historii. Jakie wyniki padały w dotychczasowych starciach obu ekip?

Z Legią zmierzymy się po raz 72. Niestety historia przemawia zdecydowanie za warszawianami. Legioniści zwyciężali w 36 meczach, a więc ponad połowie spośród wszystkich naszych potyczek. Dwadzieścia jeden razy oba zespoły dzieliły się punktami, natomiast czternastokrotnie to „Miedziowi” zgarniali komplet punktów.

Pierwszy raz oba zespoły spotkały się w 7. kolejce sezonu 1985/86, wówczas „Wojskowi” odnieśli przekonywujące zwycięstwo, a do bramki Zagłębia trafiali Jan Karaś, Andrzej Buncol i Dariusz Wdowczyk.

Po raz ostatni z mistrzem Polski mierzyliśmy się w marcu tego roku, kiedy to doszło do starcia w ramach 22. serii gier poprzedniego sezonu. To spotkanie nie najlepiej wspominają wszyscy związani z Zagłębiem, gdyż już w 19. minucie hat-tricka ustrzelił Tomas Pekhart, który w drugiej połowie poprawił jeszcze swój dorobek strzelecki, ustalając wynik meczu na 0:4. O tym meczu jak najszybciej zapomnieć chciał duet Simić – Crnomarković. Obaj stoperzy maczali palce we wszystkich straconych wówczas bramkach. Całe szczęście tego drugiego w barwach Zagłębia już nie oglądamy, ale biorąc pod uwagę błędy popełniane przez Lorenco Simicia, liczymy, że Chorwat tym razem zdoła upilnować napastników Legii, którzy zaryzykujemy stwierdzenie są najlepszą parą dziewiątek w PKO BP Ekstraklasie.

Bilans Zagłębie – Legia Warszawa

• Zwycięstwa Zagłębia: 14