W niedzielne popołudnie po raz 52. w historii Zagłębie Lubin zmierzy się z Pogonią Szczecin. Jakie wyniki padały w dotychczasowych starciach obydwóch ekip?

Bilans pojedynków lubinian z „Portowcami” jest idealnie wyrównany. Zagłębie pokonywało Pogoń piętnaście razy. Tyle samo razy górą był też zespół z województwa zachodniopomorskiego. Z kolei 21 razy dzieliliśmy się punktami.

Pierwszy historyczny mecz Zagłębia ze szczecinianami miało miejsce w sezonie 1985/86. Wtedy w rozgrywkach dawnej I ligi (dzisiejsza Ekstraklasa) padł wynik 1:2 i to Pogoń cieszyła się z kompletu punktów. Jedynego gola dla Zagłębia w tym spotkaniu zdobył Krzysztof Budka.

Po raz ostatni z „Portowcami” rywalizowaliśmy w sierpniu ubiegłego roku. Wówczas przy Marii Skłodowskiej-Curie padł wynik 2:0 dla „Miedziowych”. Lubinianie objęli prowadzenie w 30. minucie, kiedy z futbolówką popędził Patryk Szysz, który w porę dostrzegł Erika Daniela. A 30-letni nie pozostawił Dante Stipicy złudzeń, uderzając po krótkim rogu bramki. Rezultat 1:0 dla Zagłębia utrzymywał się niemal do końca spotkania. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Łukasz Poręba wyszedł sam na sam z chorwackim golkiperem Pogoni i nie pomylił się, ustalając tym samym wynik meczu na 2:0.

Historia spotkań Zagłębia z Pogonią

• Zwycięstwa Zagłębia:15