Oficjalna strona Zagłębia Lubin potwierdziła to, o czym wcześniej informował Szymon Janczyk z portalu weszlo.com. Zawodnikiem "Miedziowych" został Kamil Bielikow.

Bielikow jest wychowankiem Radomiaka Radom, jednak występował w nim tylko w zespołach młodzieżowych. Mający 194 cm wzrostu 19-latek przez trzy lata grał w grupach młodzieżowych Legii Warszawa. Bielikow ma na swoim koncie jeden występ w reprezentacji Polski do lat 15.

Rok temu, po odejściu z Radomiaka, trenował z pierwszą drużyną Zagłębia Lubin pod okiem Grzegorza Szamotulskiego, jeszcze za kadencji trenera Bena van Daela i za czasów sprawowania funkcji dyrektora sportowego przez Michała Żewłakowa. Nie doszło wówczas do transferu i golkiper zdecydował się na dołączenie do innego zespołu.

Do Lubina Bielikow trafił na zasadzie wolnego transferu, bowiem z końcem sezonu 2019/20 wygasł jego kontrakt z poprzednim pracodawcą - Ascoli Calcio. Bramkarz związał się z "Miedziowymi" 3-letnim kontraktem.

źródło: Własne, weszlo.com