- Przegraliśmy bardzo ważne spotkanie. Wciąż mamy punktową przewagę, ale wyniki meczów rozgrywanych w ten weekend zadecydują o tym, czy w ostatniej kolejce będziemy grali o utrzymanie - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Stali, Kamil Kiereś.

Kamil Kiereś (trener Stali Mielec)

- Wydaje mi się, że ten mecz moja drużyna zaczęła obiecująco. Nie wycofaliśmy się i zaatakowaliśmy. Pierwsze 25 minut było wyrównane. Zagłębie stwarzało sytuacje w ataku pozycyjnym, ale my też budowaliśmy ataki od bramki. Już w 2. minucie mieliśmy dobrą okazję, gdy przestrzelił Matras. W drugiej części pierwszej połowy Zagłębie przeszło pod naszą szesnastkę, a nam zabrakło agresji w obronie. Zbyt często graliśmy ustawieniem, a nie pressingiem. Przewaga Zagłębia uwidoczniła się w rzutach rożnych. Taka liczba stałych fragmentów gry spowodowała, że w jednej sytuacji nie byliśmy w stanie się zaasekurować i straciliśmy gola po dobitce. Ciężko było nam się od razu otrząsnąć po stracie gola. Zaatakowaliśmy w końcówce pierwszej odsłony, wówczas to my byliśmy na połowie Zagłębia. Bramka na 2:0 była najgorszym, co mogło nas spotkać. Jest to ciężki wynik. Druga część pojedynku była już wyrównana. Najlepszą sytuację mieliśmy w 54. minucie, gdy przestrzelił Fabian Hiszpański. Zagłębie nie konstruowało już tylu akcji pod naszą bramką. Próbowaliśmy zmianami odmienić obraz gry. Pomimo wielu naszych dośrodkowań i strzałów, brakowało nam konkretów. Przegraliśmy bardzo ważne spotkanie. Wciąż mamy punktową przewagę, ale wyniki meczów rozgrywanych w ten weekend zadecydują o tym, czy w ostatniej kolejce będziemy grali o utrzymanie. Musimy się skupić na podejściu mentalnym drużyny przed tym ostatnim meczem.

Zagłębie Lubin - Stal Mielec

Stadion Zagłębia 19-05-2023, 18:00