- Przegraliśmy bardzo ważne spotkanie. Wciąż mamy punktową przewagę, ale wyniki meczów rozgrywanych w ten weekend zadecydują o tym, czy w ostatniej kolejce będziemy grali o utrzymanie - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Stali, Kamil Kiereś.

Kamil Kiereś (trener Stali Mielec) 

- Wydaje mi się, że ten mecz moja drużyna zaczęła obiecująco. Nie wycofaliśmy się i zaatakowaliśmy. Pierwsze 25 minut było wyrównane. Zagłębie stwarzało sytuacje w ataku pozycyjnym, ale my też budowaliśmy ataki od bramki. Już w 2. minucie mieliśmy dobrą okazję, gdy przestrzelił Matras. W drugiej części pierwszej połowy Zagłębie przeszło pod naszą szesnastkę, a nam zabrakło agresji w obronie. Zbyt często graliśmy ustawieniem, a nie pressingiem. Przewaga Zagłębia uwidoczniła się w rzutach rożnych. Taka liczba stałych fragmentów gry spowodowała, że w jednej sytuacji nie byliśmy w stanie się zaasekurować i straciliśmy gola po dobitce. Ciężko było nam się od razu otrząsnąć po stracie gola. Zaatakowaliśmy w końcówce pierwszej odsłony, wówczas to my byliśmy na połowie Zagłębia. Bramka na 2:0 była najgorszym, co mogło nas spotkać. Jest to ciężki wynik. Druga część pojedynku była już wyrównana. Najlepszą sytuację mieliśmy w 54. minucie, gdy przestrzelił Fabian Hiszpański. Zagłębie nie konstruowało już tylu akcji pod naszą bramką. Próbowaliśmy zmianami odmienić obraz gry. Pomimo wielu naszych dośrodkowań i strzałów, brakowało nam konkretów. Przegraliśmy bardzo ważne spotkanie. Wciąż mamy punktową przewagę, ale wyniki meczów rozgrywanych w ten weekend zadecydują o tym, czy w ostatniej kolejce będziemy grali o utrzymanie. Musimy się skupić na podejściu mentalnym drużyny przed tym ostatnim meczem.

Zagłębie Lubin - Stal Mielec

Stadion Zagłębia 19-05-2023, 18:00
PKO Ekstraklasa, Kolejka - 33. kolejka

2:0
(2:0)
źródło: Własne, zaglebie.com

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (3)21.05.2023 02:46
@[UserID=358]Ed[/user] to jest własnie problem naszej kopanej, nasi trenerzy widzą co chcą :P 

processing comment
20.05.2023 05:41
@[UserID=358]Ed[/user] Pełna zgoda, typowe pomeczowe bla bla bla, byli klase a moze nawet dwie gorsi, co pokazują wszsytkie istotne statystyki

processing comment
19.05.2023 23:55
Z ławki rezerwowych to musi być jakaś inna perspektywa, bo mam wrażenie że trener widział inny mecz niż ja. Mi to wyglądało na to że przywiózł ze sobą bezzębną drużynę który nie wiedziała jak wymienić 5 podań na połowie przeciwnika a trener widział wyrównany mecz.

processing comment