Trener Korony Kielce Kamil Kuzera był zadowolony z pierwszego zwycięstwa swoich zawodników w obecnym sezonie. Docenił również wsparcie kibiców, którzy pojawili się na stadionie podczas starcia z Zagłębiem Lubin.

Kamil Kuzera (trener Korony Kielce)

- Zacznę od najważniejszej rzeczy. To co zastaliśmy, przyjeżdżając na stadion i wychodząc rozgrzewkę, to jest siła, o której mówiliśmy. Po trzech porażkach pojawiło się na trybunach prawie dziesięć tysięcy ludzi. To niesamowite. Może dla niektórych nie ma to znaczenia, ale dla nas takie pojedyncze rzeczy, jak wsparcie kibiców potrafi dać wiatr w żagle. Pokazaliśmy, że w jedności jest nasza siła. Co do samego meczu, ciężko zapracowaliśmy na stworzenie sobie komfortu gry, który mieliśmy. Zapracowaliśmy sobie na wygranie tego spotkania. Mieliśmy sytuacje, żeby coś jeszcze dołożyć, ale trzeba pamiętać, że jeśli przegrywasz trzy mecze, to nie jest łatwo odzyskać pewność siebie. Dlatego w drugiej połowie pewne rzeczy nam przystopowały, ale spotkanie, poza jedną sprezentowaną sytuacją, było pod naszą kontrolą.

Korona Kielce - Zagłębie Lubin

Suzuki Arena 27-08-2023, 15:00