Przed poniedziałkowym starciem 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze a Zagłębiem Lubin o komentarz dla klubowych mediów poproszony został trener „Miedziowych”, Waldemar Fornalik.

Najpierw szkoleniowiec naszej drużyny został zapytany o pucharowy pojedynek z Sokołem Kleczew, który Zagłębie rozstrzygnęło dopiero po dogrywce. - Tak jak powiedziałem po meczu, z małymi problemami awansowaliśmy do kolejnej rundy. Spotkanie pokazało nam, że drużyna konsekwentnie dąży do celu pomimo przeciwności jakie były w trakcie meczu. Strzeliliśmy trzy gole, dodatkowo mieliśmy jeszcze szanse, by bramek było więcej jak choćby sytuacje Munoza, poprzeczka Marka Mroza czy jeszcze kilka innych. Jedyne do czego mogę mieć zastrzeżenia to zbyt łatwo stracone gole, bo to nam skomplikowało sprawę i przeciągnęło mecz do dogrywki. Tak się jednak nie stało, ale najważniejszy jest awans do kolejnej rundy. Na pewno każdy zawodnik, który zagrał w tym mecz starał się, by zaprezentować się z jak najlepszej strony. Nie chcę wystawiać tu indywidualnych ocen, ale mogę powiedzieć, że część zawodników potwierdziła, że możemy na nich liczyć w dalszej części sezonu. Generalnie mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z ich dyspozycji.

Następnie doświadczony trener wypowiedział się na temat najbliższego rywala z Zabrza. - Na pewno Górnik pokazał czy to w meczu z Lechem czy Legią, że potrafi dobrze grać w piłkę. Ma w swoich szeregach indywidualności, jak choćby Lukas Podolski i wszyscy znamy jego wartość dla Górnika. Jest to drużyna dobrze zorganizowana i jak większość w naszej lidze, dobrze wyglądająca przed własną publicznością. Tych moich meczów z Górnikiem nazbierałoby się kilkanaście czy to w barwach Ruchu Chorzów czy Piasta Gliwice, teraz też już tu w Zagłębiu mamy jeden za sobą. Na pewno były to wyjątkowe mecze z uwagi na ich ciężar gatunkowy, czyli Derby Śląska. Można mówić, że są to spotkania jak każde inne, ale tak nie jest, bo szczególnie dla kibiców były to ważne spotkania. W poniedziałek dla nas będzie to również niezwykle ważne spotkanie, bo chcemy zagrać tam o pełną pulę i tak też na ten mecz patrzymy.

Waldemar Fornalik potwierdził również, że w poniedziałkowym meczu zabraknie jeszcze Dawida Kurminowskiego, który zmaga się z urazem. Poza tym wszyscy zawodnicy powinni być do dyspozycji szkoleniowca.

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin

Stadion im. E. Pohla 02-10-2023, 19:00
PKO Ekstraklasa, Kolejka - 10. kolejka

0:2
(0:1)
źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (0)