Po meczu z Zagłębiem Lubin trener gospodarzy Maciej Skorża skomentował to, co działo się na murawie przez 90 minut.

Maciej Skorża (Lech Poznań)

- Dzisiaj trochę pomieszaliśmy w składzie, a szansę dostało kilku zawodników, którzy grali mniej w tym sezonie, ale dali radę. Myślę, że każdy z nich się obronił i dał z siebie bardzo dużo zespołowi. Dwie bramki zdobyliśmy w pierwszej połowie, a na druga część wyszliśmy z nastawieniem, żeby szybko strzelić trzeciego gola i kontrolować to spotkanie. Były różne fazy meczu, różne momenty, często Zagłębie przejmowało inicjatywę i stwarzało zagrożenie pod naszą bramką.

- Druga połowa, szczególnie końcówka meczu, to walka o utrzymanie wyniku. Wiem, że z Zagłębiem zawsze nam się trudno grało, więc cieszymy się z tego zwycięstwa. Cieszę się, że drużyna znowu pokazała charakter i potrafiła tą wygraną do końca utrzymać. Przy tej atmosferze, przy wspaniale reagujących kibicach, to niosło piłkarzy i pomagało w trudnych momentach, żeby szóste zwycięstwo w lidze uzyskać.

Lech Poznań - Zagłębie Lubin

Stadion Miejski 21-05-2022, 17:30