Po przegranym 0:1 meczu z Pogonią Szczecin trener "Miedziowych" zwrócił uwagę na problemy w ofensywie. – Zabrakło nam utrzymania piłki w ataku i konkretów pod bramką rywala. W poprzedniej rundzie byliśmy groźni w ofensywie, ale mieliśmy problemy z obroną. Teraz poprawiliśmy defensywę, ale kosztem jakości w ataku – przyznał Włodarski. W minionym tygodniu drużyna skupiła się na znalezieniu odpowiedniego balansu między bronieniem a kreowaniem sytuacji.
Trener odniósł się także do debiutów Ludviga Fritzsona i Alexandra Abrahamssona. – Jest jeszcze kilka elementów do poprawy, ale to zawodnicy, którzy mogą nam pomóc w walce o utrzymanie – ocenił.
Najbliższym rywalem "Miedziowyc"h będzie Puszcza Niepołomice, znana ze swojej skuteczności przy stałych fragmentach gry. – Nie jest to ich jedyna broń, bo potrafią grać w piłkę, ale oczywiście zwracamy uwagę na ten aspekt – podkreślił szkoleniowiec.
Zagłębie ma jasny cel na poniedziałkowy mecz. – Chcemy dłużej utrzymywać się przy piłce, grać z większą pasją i pokazać więcej jakości niż w Szczecinie. Musimy być pewniejsi siebie i doprowadzać do sytuacji strzeleckich – zapowiedział Włodarski.
Jeśli chodzi o sytuację kadrową, trener przyznał, że dwóch zawodników zmagało się z chorobą, ale powinni być gotowi do meczu. Nie wiadomo jeszcze, czy od pierwszej minuty zobaczymy Damiana Michalskiego, który dopiero łapie rytm meczowy.
Mecz Puszcza Niepołomice - Zagłębie Lubin w poniedziałek 10 lutego o godzinie 19:00.
Cześć, funkcjonujemy nieprzerwanie od roku 2012 i jesteśmy wiodącym oraz najlepszym nieoficjalnym portalem poświęconym Zagłębiu Lubin. Omawiamy różnorodne tematy związane z zespołem piłkarskim oraz dwoma drużynami piłki ręcznej. Jeśli doceniasz naszą pracę, postaw proszę wirtualną kawkę! Dziękujemy! :)



