W przedmeczowym wywiadzie trener Martin Ševela opowiedział nieco o przygotowaniach do piłkarskiej wiosny oraz meczu z Piastem Gliwice. W opinii trenera, "Miedziowi" są dobrze przygotowani do niedzielnego starcia i wiedzą jak zagra rywal.

reklama

- Piast Gliwice to mistrz Polski, który lubi grać na dwóch napastników. Nie słynie może z jakiejś pięknej piłki, ale kładzie nacisk na dobrą organizację gry i koncentrację w obronie. Po odbiorze piłki ich zadaniem jest szybkie przejście do ataku. My będziemy na to przygotowani, także na to, że raczej to my będziemy grać atakiem pozycyjnym i naszym zadaniem jest żeby szybko i bardzo skutecznie reagować, gdy tę piłkę stracimy, bo Piast właśnie wtedy jest bardzo skuteczny - powiedział trener Zagłębia Lubin Martin Ševela.

- Kacper Chodyna jednym z piłkarzy, których zabraliśmy na obóz z rezerw. Pokazał jakość i jestem z niego zadowolony. To jest opcja na pozycje prawego obrońcy za Alana Czerwińskiego, wiadomo, że to jeszcze nie jest ta jakość, ale myślę, że Kacper to dobry piłkarz i dlatego zdecydowaliśmy o jego pozostaniu w pierwszym zespole - skomentował Ševela sytuację Kacpra Chodyny.

- Matyas Tajti zrobił bardzo duży postęp na treningu. On dobrze pracuje z piłką, ale teraz dodał jeszcze od siebie dużo w kwestii walki z przeciwnikiem. Jest szansa, że Matyas otrzyma szansę z Piastem Gliwice i jeśli tak się stanie, to mam nadzieję, że pokaże taką jakość, jak na obozie - dodał trener zapytany o Matyasa Tajtiego.

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin

Stadion Miejski 09-02-2020, 15:00