Trener Martin Ševela na pomeczowej konferencji prasowej podkreślił, że zwycięstwo nad Pogonią Szczecin ma dla drużyny "Miedziowych" bardzo duże znaczenie. Oprócz trzech punktów udało się nam zagrać na zero z tyłu i zdobyć aż trzy bramki na wyjeździe.

Martin Ševela (Zagłębie Lubin)

- Zagraliśmy dobry mecz i pokazaliśmy dobrą piłkę. Od samego początku wyszliśmy agresywnie i chcieliśmy dominować. Pokazaliśmy dobre akcje w ofensywie, których wynikiem było zdobycie trzech bramek już w pierwszej połowie - rozpoczął trener "Miedziowych"

- W drugiej połowie zmieniliśmy trochę naszą strategię. Na jej początku czekaliśmy na przeciwnika w defensywie. Miało to na celu wykonanie szybkich ataków po stracie piłki przez przeciwnika. Finalizacja akcji 4:4 lub 4:4 nie była dobra i zabrakło nam tam ostatniego podania. Zabrakło nam gola w drugiej części meczu. Mimo to jestem spokojny po tym meczu i zadowolony z wyniku i zdobycia trzech punktów - dodał Słowak.

- Dla nas ten mecz był bardzo ważny – nie straciliśmy gola i zdobyliśmy trzy gole na wyjeździe. To ważne dla całej drużyny. Przed nami ciężki pojedynek z Lechem Poznań i chcemy w nim zagrać na swoim stadionie na maksimum możliwości - zakończył szkoleniowiec.

Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin

Stadion Miejski im. Floriana Krygiera 29-05-2020, 20:30