Już dziś o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim w Gdyni w ramach 32. kolejki Arka podejmie Zagłębie. Mecz ten jest szansą dla "Miedziowych" na ustabilizowanie swojej sytuacji w tabeli, dla Arki natomiast jednym z 6. pozostałych w walce o utrzymanie.

Wielkie przemeblowanie

W skutek kontuzji lub absencji spowodowanych wykartkowaniem w dzisiejszym spotkaniu zobaczymy sporo nowych twarzy, które przez ostatnie tygodnie potyczki swoich drużyn oglądały tylko z pozycji ławki rezerwowych lub z trybun.

W barwach "Miedziowych" we wtorkowy wieczór nie zobaczymy Sašy Balicia, Ľubomíra Guldana oraz Jewgienija Baszkirowa. W składzie "Portowców" natomiast nie zobaczymy kontuzjowanych Pavelsa Steinborsa i Marko Vejinovicia oraz Douglasa Bergqvista, w skutek przektorczenia limitu żółtych kartek zabraknie również Jakuba Wawszczyka.

Nowe oblicze lubińskiej defensywy

Postawa obronna Zagłębia w ostatnich meczach nie zachwycała i lepsza okazja na zmiany od tej dzisiejszej się nie przydarzy. Kto wie, może dzisiejsze roszady wyłonią nowego członka formacji defensywnej lubinian. Według "Przeglądu Sportowego" kibice "Miedziowych" mogą spodziewać się rewolucji taktycznej, która polegałaby na przejściu w ustawienie z trzema środkowymi obrońcami (Kopaczem, Jończym, oraz Tosikiem lub młodym Krukiem), na lewe wahadło przymierzany był natomiast Patryk Szysz, który przecież objawił się już jako wszechstronny zawodnik, ale czy wystarczająco, aby powierzać mu bardziej zaawansowane zadania w defensywie?

Dziurawy środek pola

Poprzednie mecze zwróciły uwagę przeciętnego kibica na przestrzenie znajdujące się między mocno ofensywnie nastawionym kwartetem a Baszkirowem lub Porębą, którzy pełnili rolę kolejno "szóstki" oraz "ósemki. Naturalnym zmiennikiem na tę pozycje wydaje się Jakub Tosik, który prawdopodobnie jako zawodnik wszechstronny wypełni którąś z luk w formacji defensywnej. W tej sytuacji od godziny 18:00 piecze nad środkiem pola lubinian sprawować będzie Łukasz Poręba z Filipem Starzyńskim lub Draziciem u boku. Jeżeli z poprzednim duetem narażaliśmy się na dużą ilość kontrataków, dzisiaj możemy oglądać mecz, który ze sztuką bronienia nie będzie miał za dużo wspólnego.

Słoweńskie płuca Zagłębia z zadyszką

Potyczki "Miedziowych" z Koroną i ŁKSem wywołały niemałe zaniepokojenie w szeregach sympatyków Zagłębia. Oba spotkania charakteryzowały się dość bezbarwnymi występami Słoweńskich skrzydłowych Bohara i Živca. Nawet gol strzelony w ostatniej kolejce nie podniósł notowań bocznych pomocników, którzy nie napędzali jak zwykle akcji, a odpowiedzialność za ofensywę spadła na Alana Czerwińskiego, która szarżował z piłką prawym skrzydłem. Czy dziś nadejdzie przełamanie? Przekonamy się już o godzinie 18:00.

Arka Gdynia - Zagłębie Lubin

Stadion Miejski 23-06-2020, 18:00