Polski Związek Piłki Nożnej zakończył proces rekrutacji szkółek i akademii do czwartego cyklu Programu Certyfikacji. Wśród czternastu, które otrzymały złoty certyfikat, znalazła się Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie. Po otrzymaniu wyróżnienia wypowiedzi klubowym mediom udzielili prezes Michał Kielan oraz Dyrektor akademii Adam Buczek.

Polski Związek Piłki Nożnej zakończył proces rekrutacji szkółek i akademii do czwartego cyklu Programu Certyfikacji. Wśród czternastu szkółek, które otrzymały złoty certyfikat, znalazła się Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie. Formularze zgłoszeniowe do drugiego cyklu programu złożyło kilkaset podmiotów, a najwięcej z nich pochodziło z województw: śląskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego i małopolskiego. W czwartym cyklu certyfikacji szkółek piłkarskich przyznano łącznie 83 certyfikaty, z czego 14 złotych, 33 srebrnych i 37 brązowych. AP KGHM Zagłębie znalazła się wśród najwyżej ocenionych.

Decyzję o przyznaniu certyfikatu podejmowała Komisja Weryfikacyjna ds. Certyfikacji, bazując na pozytywnych ocenach z obu wizyt (wstępnej i monitorującej). Warunkiem przyznania odznaczenia było szkolenie dzieci w przedziale wiekowym U=6-U-13 przez co najmniej dwa ostatnie sezony. Jak się okazuje tylko dwie akademie piłkarskie na Dolnym Śląsku mogą pochwalić się złotym certyfikatem, a obok nas, takie wyróżnienie otrzymała Ślęza Wrocław.

- Akademia Piłkarska KGHM Zagłębia po raz kolejny otrzymała Złotą Gwiazdkę w programie certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wyróżnienie bardzo mnie cieszy, choć nie jest szczególnym zaskoczeniem – nasza akademia od lat pracuje na najwyższym poziomie. Wszyscy trenerzy i pracownicy, z Dyrektorem Adamem Buczkiem na czele, codziennie wykonują świetną robotę. Do naszej akademii trafia najzdolniejsza młodzież, gdzie pod okiem szkoleniowców ze stolicy polskiej miedzi rozwija swój talent. Efekty możemy obserwować w najwyższych klasach rozrywkowych w Polsce i poza granicami kraju. Znakomici absolwenci i kolejni debiutanci w pierwszej drużynie KGHM Zagłębia są najlepszym potwierdzeniem skuteczności podejmowanych działań. Kształtowanie klasowych piłkarzy to także element stabilnej sytuacji finansowej klubu. Silna Akademia to silne Zagłębie Lubin. Gratuluję wszystkim zaangażowanym w pracę na rzecz Miedziowych, życząc przy tym również całej społeczności Zagłębia Lubin kolejnych sukcesów naszej zdolnej młodzieży – powiedział prezes Michał Kielan.

- Nie jest to pierwsze tego typu wyróżnienie dla naszej akademii. Wspólnie obraliśmy drogę, którą już od kilku lat podążamy. Zawsze chcieliśmy stworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju dla adeptów tego sportu w naszym klubie. Wykonujemy swoją pracę najlepiej, jak potrafimy, jesteśmy zaangażowani, a do każdego treningu podchodzimy z pasją – tak by zarażać tym nastawieniem również młodych piłkarzy. Dziękuję wszystkim trenerom i pracownikom AP KGHM Zagłębia. Kolejny złoty certyfikat to dowód, że możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość – dodał dyrektor akademii Adam Buczek.

źródło: Własne, akademiakghm.com