Pierwsza drużyna Zagłębia Lubin rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej PKO Ekstraklasy. W czwartek na kolejnych zajęciach pojawi się dwóch nowych piłkarzy - są nimi Mateusz Kizyma oraz Jakub Siga z drużyny juniorów starszych.

reklama

Na pierwszym treningu zabrakło Sašy Živca, Damjana Bohara, Roka Sirka oraz Sašy Balicia, którzy zajęcia wznowią w czwartek 9 stycznia. Dobrą informacją jest także to, że do treningów powrócili kontuzjowani jesienią Dominik Hładun oraz Dawid Pakulski. Jak czytamy na zaglebie.com, w najbliższych dniach będą oni trenować indywidualnie.

W czwartek pojawią się nowe twarze. Chodzi o środkowego pomocnika Mateusza Kizymę oraz skrzydłowego Jakuba Sigę (obaj rocznik 2002). Zarówno Kizyma jak i Siga jesień spędzili w zespole juniorów starszych z Centralnej Ligi Juniorów U-18.

Kadra Zagłębia Lubin na pierwszym treningu:

Bramkarze: Konrad ForencKacper BieszczadDominik Hładun.

Obrońcy: Bartosz KopaczMichał BogaczDominik JończyDamian OkoĽubomír GuldanAlan Czerwiński.

Pomocnicy: Mátyás TajtiŁukasz SoszyńskiŁukasz PorębaPaweł ŻyraDawid PakulskiFilip StarzyńskiJakub TosikBartosz Slisz.

Napastnicy: Patryk SzyszBartosz Białek.

źródło: zaglebie.com / Przegląd Sportowy