Jak czytamy w komunikacie klubu, zarząd dwukrotnego mistrza Polski wybrał koncepcję modernizacji Stadionu Górniczego, który został zakupiony przez "Miedziowych" pod koniec 2021 roku. W miejscu legendarnego obiektu powstanie hala oraz pełnowymiarowe boisko - docelowo dostosowane do wymogów licencyjnych dla rozgrywek II ligi.

Komunikat klubu

Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na ok. 40 milionów złotych. Kolejnym krokiem w realizacji inwestycji będzie ogłoszenie postępowania przetargowego i wyłonienie wykonawcy, który przedstawi najkorzystniejszą ofertę.

- W grudniu ogłosiliśmy, że serce Zagłębia, jakim jest Stadion Górniczy, wraca do domu. Od tego momentu pracowaliśmy nad wyborem koncepcji dotyczącej zagospodarowania obiektu, by jak najlepiej odpowiadał potrzebom Klubu i naszych drużyn. Ostatecznie po analizach zdecydowaliśmy się na budowę hali wraz z boiskiem spełniającym wymogi II ligi, przeznaczonym przede wszystkim dla naszych rezerw. Zależy nam teraz na wyborze sprawdzonego wykonawcy projektu budowlanego, z odpowiednim doświadczeniem w realizacji tego typu inwestycji. Jednocześnie pracujemy nad różnymi źródłami finansowania. Jestem przekonany, że Stadion Górniczy odzyska swój blask i będzie służył Zagłębiu przez wiele lat. Chcemy, żeby drugi zespół miał na nim swoje stałe miejsce, a hala służyła zarówno drużynom seniorskim, jak i akademii - mówi Michał Kielan, Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A.

Stadion Górniczy powstał w 1972 roku. W grudniu 2021 r. Zagłębie Lubin S.A odkupiło obiekt od Skarbu Państwa za 1,7 mln zł.

źródło: zaglebie.com