Już dzisiaj o godzinie 15:00 w ramach 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy Zagłębie Lubin zagra na wyjeździe z Cracovią. Po serii porażek w lidze i kompromitacji w Pucharze Polski przyszedł czas, aby w końcu zakończyć tę serię i wygrać mecz. Zapraszamy na zapowiedź tego spotkania.

Zagłębie Lubin przed meczem z Cracovia zajmuje 10. pozycję w tabeli PKO BP Ekstraklasy z dorobkiem 23 punktów i bilansem 6 zwycięstw, 5 remisów i 7 porażek. Fakty są takie, że jesteśmy najgorszą drużyną w lidze w 2021 roku, a jeszcze gorsze jest to, że jesteśmy nią w pełni zasłużenie. Podopieczni Martina Seveli nie potrafią wygrać w lidze od 5 spotkań, a do tego dochodzi jeszcze odpadnięcie z Pucharu Polski. Ostatni mecz „Miedziowi” rozegrali na własnym stadionie, a rywalem była drużyna Rakowa Częstochowa. Choć sam mecz zaczął się nieźle, bo przełamaliśmy niemoc strzelecką i jako pierwsi wyszliśmy na prowadzenie, tak później kontrole nad spotkaniem przejęli przyjezdni i mecz zakończył się wynikiem 1:2. Czy można wyciągnąć jakieś plusy z tego spotkania? Cieszyć może strzelona bramka, bo ostatnio i z tym elementem bywało ciężko, ale również widoczna poprawa gry Filipa Starzyńskiego, który w rozegraniu powoli zaczyna przypominać tego Figo sprzed dwóch lat.

Cracovia zajmuje 14. pozycje w lidze, a na swoim koncie ma uzbierane 18 punktów i bilans 5 zwycięstw, 8 remisów i 5 porażek. Przede wszystkim kibiców „Pasów” może niepokoić to, że Cracovia ma tylko 3 punkty przewagi nad ostatnią Stalą Mielec. Ostatnie spotkanie Cracovia rozegrała właśnie ze wcześniej wspomnianą Stalą Mielec, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Podopieczni Michała Probierza są drugą najgorszą drużyną w 2021 roku zaraz za Zagłębiem Lubin. Na konferencji przedmeczowej trener Cracovii zapowiedział, że rozważy gre dwójką napastników, także i na taki wariant nasz zespół musi być przygotowany.