Potwierdziło się to, o czym informowano od kilku dni. VfL Wolfsburg potwierdził oficjalnie pozyskanie napastnika Bartosza Białka z Zagłębia Lubin.

Bartosz Białek ubiegłą kampanię rozpoczynał jeszcze w rezerwach, rozegrał dwanaście spotkań i zdobył cztery bramki. Słaba postawa napastników Zagłębia spowodowała, że najpierw w sierpniu 2019 roku trener Ben van Dael włączył Białka do pierwszego zespołu, a następnie Martin Ševela postanowił dać mu szansę. „Biały”  zadebiutował 10 listopada 2019 roku w starciu z Rakowem Częstochowa, w którym zdobył bramkę oraz zanotował asystę. Od tamtej pory Bartek został etatowym bywalcem pierwszej jedenastki. Młodzieżowy napastnik Zagłębia w sezonie 2019/2020 rozegrał dziewiętnaście spotkań na poziomie PKO BP Ekstraklasy, w których dziewięciokrotnie trafiał do bramki rywali oraz zanotował cztery asysty, co naturalnie wzbudziło zainteresowanie zagranicznych klubów.

Wartość transferu według publikacji mediów polskich (Przegląd Sportowy, Meczyki.pl) oraz niemieckich (Bild.de, Sportbuzzer.de) ma wynieść 5 000 000 euro, co jest rekordową kwotą, w jakiej Zagłębie Lubin sprzedaje swojego piłkarza.

O fakcie, iż „Biały” od kilku dni jest w Wolfsburgu, gdzie oglądał m.in. sparing „Wilków” z 1.FC Phönix Lübeck informowaliśmy – pod tym linkiem.

Bartek, gratulujemy i życzymy powodzenia w barwach Wolfsburga!

źródło: Własne, zaglebie.com