Dariusz Żuraw kompletuje sztab szkoleniowy, z którym będzie współpracował w sezonie 2021/2022. Nowym trenerem bramkarzy został Robert Mioduszewski, który na stanowisku zastąpił Grzegorza Szamotulskiego.

Robert Mioduszewski jest byłym bramkarzem. 47-latek jako zawodnik występował między innymi w Lechu Poznań, Zawiszy Bydgoszcz, Polonii Warszawa, Ruchu Chorzów, Motoru Lublin i przede wszystkim Zagłębia Lubin, z którym był związany w latach 1998-2002. Łącznie w barwach "Miedziowych" Mioduszewski rozegrał 84 mecze. Podczas gry w Zagłębiu spotkał się z obecnym pierwszym szkoleniowcem - Dariuszem Żurawiem.

Karierę trenerską Mioduszewski rozpoczął w 2010 roku - jego pierwszym trenerskim wyzwaniem było Podbeskidzie Bielsko-Biała. Następnie pracował również w Odrze Opole, Flocie Świnoujście, Dolcanie Ząbki, reprezentacji Polski do lat 19, Ruchu Chorzów oraz Lechu Poznań. W "Kolejorzu" oraz opolskiej Odrze był członkiem sztabu szkoleniowego dowodzonego przez Dariusza Żurawia.

Na stanowisku Robert Mioduszewski zastąpił Grzegorza Szamotulskiego, który od teraz będzie pracował w akademii.

Według naszych informacji, Dariusz Żuraw zabiegał także o innego ze swoich byłych współpracowników - Andrzeja Kasprzaka. Były trener przygotowania motorycznego Lecha Poznań zdecydował się jednak na dołączenie do Widzewa Łódź.

źródło: Własne, zaglebie.com