mkszaglebie.pl

Rok Sirk nie musiał zbyt długo czekać na znalezienie nowego pracodawcy. Były już gracz Zagłębia Lubin związał się dwuletnią umową z NK Maribor - wicemistrzem Słowenii.

Rok Sirk w NK Maribor spędził większą część swojej kariery. Grał tam w juniorach oraz drugiej drużynie, zdołał także zadebiutować w pierwszej drużynie (u boku Damjana Bohara) i zdobyć z seniorami mistrzostwo, choć jego wkład w ten sukces, ze względu na zaledwie jedno rozegrane spotkanie, oczywiście był niewielki. Po tym jak miał problem z wywalczeniem miejsca w pierwszej drużynie Mariboru, przeniósł się do NS Mura, dla której w dwóch kolejnych sezonach zdobył 30 goli. Resztę historii wszyscy znamy.

- Minęło kilka lat, odkąd tu przyszedłem. Ale uczucia są nadal takie, jakbym wczoraj opuścił Maribor i wrócił do domu. Nie było żadnych obaw, usłyszałem od dyrektora sportowego o tej propozycji i szybko się porozumiałem z klubem. Jeśli jest obustronna chęć porozumienia, wówczas nie ma żadnych komplikacji. Przychodzę zmotywowany i w dobrej formie. Jak tylko przyjechałem z Polski, zacząłem treningi indywidualne i w poniedziałek mogę zacząć przygotowania z drużyną na pełnych obrotach. Przyjeżdżam z większym doświadczeniem, z pożytecznym okresem za granicą, co mnie wzmocniło i przyniosło nowe spostrzeżenia. Może nie miałem tyle szczęścia, ile bym chciał, ale to nie jest przeszkodą. Chcę spędzić jak najwięcej pięknych chwil w barwach Mariboru – powiedział dla oficjalnej strony NK Maribor były gracz Zagłębia Lubin.

 

źródło: Własne, www.nkmaribor.com

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)08.06.2021 15:51
To nie nasza wina. Też chcielibyśmy mieć o czym pisać...

Edytowano : 2021-06-08 15:52:11

Dla pocieszenia napisze że w następnych dniach czeka nas wszystkich trochę zmian na stronie. Liczymy że przypadną wam do gustu
07.06.2021 20:36
Ten klub to pelna profesjonalna pierdzielona amatorska informacyjna porazka sa 2 kluby ktore czy o ktorych nic niewiadomo o ruchach transferowtch czyli zaglebie i warta poznan tak wiem czekamy az sezon sie zacznie i znow leszczy sie nasciaga szacun pelen
07.06.2021 08:57
Ewentualnie czekać jak strzeli gola w meczu reprezentacji!! I to jeszcze z Polską.
05.06.2021 23:33
To teraz tylko czekać jak jego bramka wyrzuci jakiś polski klub z pucharów...