Jak poinformował Przegląd Sportowy, były piłkarz Zagłębia Patryk Mucha, z którym nie została przedłużona umowa, przebywa na testach medycznych w Widzewie Łódź. Jeżeli Mucha przejdzie testy pomyślnie, to zwiąże się umową z łodzianami.

23-letni pomocnik jest wychowankiem Tęczy Krosno Odrzańskie. Do Zagłębia trafił w 2013 roku z Lechii Zielona Góra. W pierwszym zespole „Miedziowych” wystąpił zaledwie trzykrotnie, rozegrał także 38 spotkań w rezerwach oraz dziesięciokrotnie wystąpił również w meczach Centralnej Ligi Juniorów.

W ubiegłym sezonie Mucha przebywał na wypożyczeniu w Górniku Polkowice, w którym rozegrał 27 spotkań, okrasił je dwiema bramkami, zanotował również dwie asysty.

Trenerem Widzewa jest doskonale znany w Lubinie Enkeleid Dobi - Mucha współpracował z nim w Polkowicach.