Według informacji tygodnika „Piłka Nożna”, na celowniku Zagłębia Lubin znalazł się Bobur Abdikholikov. To 25-letni napastnik Eniergietyka-BDU Mińsk.

Bobur Abdikholikov to 25-letni reprezentant Uzbekistanu, który z powodzeniem radzi sobie na pozycji napastnika oraz skrzydłowego. W swojej karierze grał w drużynie Nasaf Karszy (Uzbekistan), Ruchu Lwów, a od 15 lipca 2021 roku przywdziewa trykot białoruskiego Eniergietyka-BDU Mińsk. Abdikholikov to czterokrotny reprezentant Uzbekistanu. Po raz ostatni w kadrze zagrał w listopadzie tego roku, w zremisowanym 0:0 meczu z Rosją.

W lidze białoruskiej 25-latek radził sobie doskonale, bowiem w 30 meczach zdobył 26 goli i zaliczył 7 asyst. Oprócz spotkań ligowych, wystąpił również w dwóch meczach Pucharu Białorusi, gdzie zdobył jednego gola i zaliczył jedną asystę. Taki dorobek oznacza, że Abdikholikov został królem strzelców ligi białoruskiej.

Kontrakt Uzbeka z Energietykiem wygasa 31 grudnia i zawodnik nie planuje go przedłużyć, bowiem zamierza spróbować swoich sił w mocniejszej lidze. Według informacji „Piłki Nożnej” piłkarzem interesują się Zagłębie Lubin oraz kluby węgierskie. Wcześniej możliwość sprowadzenia tego gracza sondowała Korona Kielce. Według informacji podanych przez tygodnik, lubinianie faktycznie przyglądają się temu graczowi, ale jest on tylko jedną z opcji i za wcześnie by mówić o tym, że wzmocni on nasz zespół.

źródło: Piłka Nożna

07.12.22 21:34
guest profile picture
Ja kompletnie nie widze dla Adamskiego miejsca w Zagłębiu. Niczym mnie ten chlopak nke przekonuje.

07.12.22 20:01
Jestem zdania, że taki piłkarza się nie sprawdzi u nas, ale to nie ze względu na umiejętności czysto piłkarskie. Ma 25 lat, nigdy nie grał w krajach innych niż kraje ZSRR, ostatnio jego reprezentacja nie miała problemu grać towarzysko z Rosją. Nie będzie pasował mentalnością, po prostu się w Polsce czy na zachodzie nie odnajdzie. Napastnika na pewno potrzebujemy, tutaj najpierw trener Fornali musi zrobić przegląd kadr i zdecydować czy z tej mąki, którą mamy będzie chleb. Jeśli odpali 1 czy 2 napastników to będą potrzebne wzmocnienia.

07.12.22 17:33
guest profile picture
Wcale bym nie skreślał tego gościa-można by się mu przyglądnąć,plus to brak odstępnego. Sławiński i Adamski jak najbardziej powinni dostawać minuty ale z całym szacunkiem Kobusiński zbawcą nie bedzie tak jak Doleżal-no chyba że zmienimy taktykę i będzie laga na głowę i ścianę. Chciałbbym przypomnieć że takie BATE eliminowało nie tak dawno Piasta. Mimo że liga jednak słabsza to jednak trzeba coś prezentować żeby takie liczby zrobić, no i taki Hamulic przychodził do Stali z jeszcze gorszej ligi..Na minus jednak to że młodzieżowcem to on nie jest. Dla mnie -zaprosić i sprawdzić

06.12.22 22:24
Białoruś i Uzbekistan to rozgrywki wiele poziomów niżej niż Ekstraklasa, więc mógłby się okazać bardzo słaby na nasze realia + zmiany organizacyjne które zapewne wprowadzi nowy trener dają bardzo małą szansę na powodzenie tego transferu.

06.12.22 21:48
Nie zapomnij o Slawinskim i Adamskim- moje zdanie sie nie zmienia, kazdy zawodnik by sie rozwijac musi grac, zwlaszcza mlody.

Adamski ma wiekszy potencjal i lepiej gra niz Piatek czy Buksa w tym wieku

06.12.22 21:01
Sorry ale mamy tylko kopaczy grających na pozycji napastnika, prawdziwego napastnika niemamy od czasu Białka, a nawet od czasów Świerczoka bo w sumie białek grał raptem jedna dobra runde i ciężko stwierdzić czy by trzymał poziom przez dłuższy czas.

06.12.22 20:48
Tak jak piszesz. Na miejsce w ataku mamy na dzisiaj czterech napastników. Piąty nie jest potrzebny nawet do noszenia bramek na treningu. To pewnie wrzutka polskiego agenta, który szuka mu klubu i chce podbić cenę.

06.12.22 19:55
Nam raczej trzeba...

No trzeba spokoju. Niech Fornalik wezmie ich w swoje obroty i sam sie przekona z jakimi zawodnikami ma doczynienia.

Zobaczny wpierw kto odejdzie