Zagłębia Lubin w piłce ręcznej wróciło do gry, póki co sparingowo. Na wyniki sparingowe trzeba zawsze brać poprawki, ponieważ liga sama się zweryfikuje począwszy od września ale warto odnotować dotychczasowe dokonania w tych meczach naszych obydwu drużyn.

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin rozegrały dotychczas 3 mecze sparingowe. Pierwszy mecz po kilkumiesięcznej przerwie rozegrały w Piotrkowie Trybunalskim z miejscową Piotrcovią Piotrków Trybunalski, który zakończył się wynikiem remisowym – po 24. Na poprawę tego wyniku długo podopieczne Bożeny Karkut nie musiały czekać, bo kilka dni później w hali SP 14 ,,Miedziowe’’ wygrały z rywalkami z województwa łódzkiego 26:25. Ostatnim sparingiem była sobotnia potyczka z KPR-em Kobierzyce, która zakończyła się tak jak pierwsza potyczka z Piotrcovią – 24:24.

Jeśli chodzi o piłkarzy ręcznych Zagłębia Lubin, rozegrali oni kilka meczy więcej, przy okazji biorąc udział w mocno obsadzonym turnieju w Mielcu. Najważniejszym faktem do odnotowania są wygrane zarówno w Lubinie jak i w Głogowie z odwiecznym rywalem zza między – 30:27 i 31:26. Do tego dochodzą zwycięstwa w meczach z pierwszoligowymi zespołami – ze Śląskiem Wrocław 36:29 i z Ostrovią Ostrów Wielkopolski – 37:29. ,,Miedziowi’’ wzięli również udział w silnie obsadzonym turnieju w Mielcu, w którym oprócz naszych zawodników i gospodarzy z Mielca, udział wzięły takie drużyny jak Łomża Vive Kielce, Orlen Wisła Płock czy Tatran Presov. Nasi zawodnicy podczas turnieju przegrali pierw nieznacznie z Azotami Puławy – 29:31, później w meczu o miejsca 5-8 przegrali z Orlenem Wisła Płock 21:28, a na koniec w meczu o 7 miejsce pokonali pierwszoligowy Czuwaj Przemyśl 40:23.

Autor: Patryk Olszak