W piątkowe popołudnie byliśmy świadkami pierwszego spotkania w 12. serii gier w Superlidze Kobiet. W Lubinie miejscowe Zagłębie zmierzyło się z Ruchem Chorzów, czyli doszło do starcia liderek z ostatnią drużyną ligi. Czy był to mecz do jednej bramki? Zapraszam do przeczytania relacji z tego starcia.

Do tego spotkania, Miedziowe przystąpiły bez Patricii Matieli Machado, która dochodzi do siebie po urazie w meczu z Koszalinem. Początek meczu to planowy odjazd piłkarek Zagłębia od rywalek. W dwunastej minucie spotkania, lubinianki wyszły na prowadzenie już 10:3. Wtedy kilka błędów w ataku lubinianek spowodowało, że Ruch doskoczył do naszej drużyny na 12:8. Dalsza część pierwszej połowy to dość wyrównana gra obydwu zespołów, które naprzemiennie miewały lepsze i słabsze momenty. Dobre zawody w bramce Ruchu rozgrywała Patrycja Chojnacka, czyli była bramkarka Miedziowych. Ruch pod koniec pierwszej połowy doskoczył do Zagłębia na 17:15, lecz bramka z karnego Kingi Grzyb po końcowej syrenie, pozwoliła na odskoczeniu rywalkom na kolejne trafienie.

Druga połowa zaczęła się tragicznie dla naszej drużyny. W moment Ruch doskoczył do Zagłębia z 18:15 na 18:18 i wyraźnie zdenerwowana Bożena Karkut wzięła czas już w 32 minucie. Poskutkowało to pozytywnym odzewem boiskowym ze strony naszych szczypiornistek, które zaczęły powoli znów odjeżdżać rywalkom. Słabo dysponowaną dziś Monikę Wąż zastąpiła grająca w pierwszej połowie Monika Maliczkiewicz i atut obronny Zagłębia poskutkował tym, że Ruch nie potrafił już doskoczyć do lubinianek. Warto odnotować fakt, że sędziowie dzisiejszego spotkania bardzo często karali wykluczeniami na ławkę na dwie minuty, przez co w 58 minucie z czerwoną kartką za trzecią karę wyleciała Jovana Milojević. Ostatecznie Zagłębie pokonało Ruch 36:29, umacniając się na pozycji liderek rozgrywek. MVP spotkania została Monika Maliczkiewicz.

Cieszy fakt kolejnych trzech punktów, a martwi dzisiejsza słaba postawa w obronie. Strata blisko trzydziestu bramek z ostatnią ekipą ligi nie przystoi liderkom rozgrywek, zwłaszcza po takich pogromach w meczach z Lublinem i Koszalinem, gdzie tracimy odpowiednio 17 i 20 bramek. Czas za tydzień na Jarosław, oby dalej na zwycięskim szlaku.

MKS Zagłębie Lubin – KPR Ruch Chorzów 36:29 (18:15)

Zagłębie

Maliczkiewicz, Wąż – Stanisławczyk 5, Grzyb 8, Hartman 2, Kurdzielewicz 2, Górna 3, Drabik, Galińska 2, Zawistowska 6, Kochaniak 5, Noga, Belmas 1, Świerżewska 1, Milojević 1.

Ruch

Chojnacka, Bednarek, Gryczewska Kaja - Waloń, Jasinkowska 1, Polańska 7, Wilczek 6, Jaroszewska 3, Tyszczak 4, Piotrkowska, Doktorczyk, , Lipok 4, Gryczewska Michalina, Sójka 3, Grabińska 1, Stokowiec 1.

MVP meczu: Monika Maliczkiewicz (Zagłębie)

MVP Ruchu: Marcelina Polańska

Marcin Księżyk: - Właśnie takiej gry wymagam od zawodniczek. Jeśli w każdym meczu będziemy utrzymywać taką postawę jak dzisiaj, szczególnie w obronie, to będziemy w stanie wygrać więcej meczów.

Bożena Karkut: - Przede wszystkim cieszą nas trzy punkty. To, że Ruch będzie walczył wiedziałyśmy. Po tych dwóch pojedynkach, w których zdobywały punkty z Elblągiem i Koszalinem pokazały, że nie można lekceważyć. Przyjechał do nas zespół, który nie miał nic do stracenia, natomiast dużo do zyskania. My jako faworyt miałyśmy ten mecz wygrać i tak też się stało. Trochę miałyśmy problemów zdrowotnych, bo kilka zawodniczek nie do końca mogło wystąpić w tym meczu, ale absolutnie tym nas nie usprawiedliwiam. Dobrze zaczęłyśmy mecz i trzeba było to wykorzystać i kontynuować obronę, którą zaczęłyśmy. Niestety w nasze poczynania wkradło się rozluźnienie, a Ruch w tym czasie zdobywał łatwe bramki. Rywalki zmniejszyły wynik i było wiadomo, że ta walka będzie bardziej ambitna. W drugie połowie, pomimo sporej ilości kar dwuminutowych zagrałyśmy mądrze i skutecznie i odskoczyliśmy przeciwnikowi i końcówka była skuteczniejsza. Oprócz Moniki Maliczkiewicz muszę wyróżnić dziś Karolinę Kochaniak, która dzisiaj asystowała, broniła, rzucała bramki i zagrała naprawdę dobry mecz.

Autor: Patryk Olszak

źródło: Własne