Podopieczne Bożeny Karkut powalczą o zakończenie sezonu w podwójnej koronie. Pięć dni po ostatnim meczu ligowym i starciu w Lublinie między Montexem a Zagłębiem, los sprawił, że obydwie drużyny znów się spotkają i rozegrają tym razem mecz o Puchar Polski. Zapraszam do zapowiedzi tego spotkania.

Ten sezon niewątpliwie należy do Zagłębia, które nie pozostawiło złudzeń, zdobyło mistrzostwo Polski, pokonując czterokrotnie odwieczne rywalki z Lublina, w tym ostatnie starcie sprzed kilku dni przy publiczności w Lublinie aż 20:30. W teorii napawa to ogromnym optymizmem przed piątkowym meczem, lecz jak wiadomo każde starcie to nowe wyzwania i różnie może się ten mecz potoczyć. Dla Zagłębia będzie to szansa na zakończenie sezonu w podwójnej koronie, tak samo jak w 2011 roku, a dla Montexu będzie to szansa na jakikolwiek pozytyw w tym sezonie. Na pewno nie buduje nasze rywalki fakt, że stracili srebrne medale w starciu z Zagłębiem, tracąc je na rzecz KPR-u Kobierzyce.

Ten mecz będzie również pożegnaniem dla wielu zawodniczek w Lublinie. W naszym zespole na ten moment wiemy tylko o odejściu Adrianny Kurdzielewicz do Koszalina oraz prawdopodobnym zakończeniu kariery zawodniczej przez Małgorzatę Mączkę. W Lublinie natomiast dojdzie do rewolucji. Ostatnie starcia dla Montexu zagrają: Natalia Nosek, Aleksandra Rosiak, Dagmara Nocuń, Patrycja Królikowska, Joanna Gadzina, Magdalena Balsam, Aleksandra Olek oraz Dragana Malović.

W tym sezonie Zagłębie wygrało wszystkie 4 starcia z Montexem. Wygrało odpowiednio: 29:17, 16:28, 28:25 oraz 20:30. Jeśli chodzi o zdobycze pucharowe, to Zagłębie wygrywało puchar Polski sześciokrotnie, ostatni raz we wrześniu po finale z Koszalinem, a Montex w 2018 roku po raz 11., gdy pokonali nieistniejącą już Pogoń Baltica Szczecin.  Ostatnie starcie w finale pucharu Polski, pomiędzy Zagłębiem a Montexem odbyło się w 2013 roku w Gdyni, gdy Miedziowe pokonały rywalki 26:21.  Czas by powtórzyć historię i zdobyć swój siódmy puchar Polski, a jednocześnie trzeci z rzędu (Wygrane z Pogonią i z Koszalinem w poprzednich dwóch edycjach.

Starcie między Zagłębiem a Montexem w ramach finału pucharu Polski odbędzie się w piątek 4 czerwca o godzinie 17:30. Transmisja w TVP Sport.

źródło: Własne