Święta Wojna - święto piłki ręcznej, które elektryzuje kibiców rywalizujących drużyn. Na pierwsze takie święto w tym sezonie udadzą się szczypiornistki Zagłębia Lubin, które czeka wyjazd do Lublina na mecz z miejscowym Montexem Lublin. Zapraszam do zapoznania się z zapowiedzią.

Zagłębie jest niekwestionowanym liderem po czterech kolejkach. Ma na swoim koncie komplet punktów, podobnie jak KPR Gminy Kobierzyce, lecz lepszy bilans bramkowy lokuje nasz zespół wyżej. Montex ma na swoim koncie trzy wygrane i jedną porażkę, właśnie kilka dni temu w starciu w Kobierzycach. Zagłębie natomiast w ostatniej kolejce wygrało z Koroną Handball Kielce.

W naszym zespole niepewny jest występ Kingi Jakubowskiej, której brak mógłby być dużą szansą dla Montexu, który w poprzednim sezonie przegrał wszystkie pięć spotkań przeciwko Zagłębiu (4 mecze ligowe i finał pucharu Polski). Do tego nie zagrają na pewno Victoria Belmas, Patrycja Świerżewska i Aneta Łabuda.

W drużynie z Lublina przed sezonem doszło do rewolucji kadrowej. Klub także zmienił nazwę na FunFloor Perła Lublin, przez co historyczna nazwa klubu brzmi po prostu lepiej niż Wesoła Podłoga w wolnym tłumaczeniu. Dlatego również ciężko powiedzieć jakiego meczu można się spodziewać. Postawiono na polski zaciąg zawodniczek, takich jak Oktawia Płomińska czy Paulina Masna. Na pewno na parkiecie nie obejrzymy obrotowej i zarazem reprezentantki Polski - Joanny Szarawagi. Reszta zawodniczek powinna być do dyspozycji Moniki Marzec.

Starcie Montex - Zagłębie 28 września o g. 18:00. Transmisja w TVP Sport.