W niedzielne popołudnie, w lubińskiej hali RCS dojdzie do starcia, którego wynik może praktycznie oznaczać przypieczętowanie tytułu mistrzowskiego. Jednak drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego to czarny koń tego sezonu i na pewno nie uklęknie przed liderkami z Lubina. Zapraszam do zapowiedzi meczu.

Sezon 20/21 w PGNiG Superlidze kobiet dobiega powoli końca. Ostatnia, czwarta runda rywalizacji, przyniesie rozstrzygnięcia, zarówno te, kto zdobędzie i jaki medal, a także kto pożegna się z rozgrywkami na najwyższym szczeblu. Zagłębie jest w komfortowej sytuacji. Ma 14 i 16 punktów przewagi nad odpowiednio – KPR-em Kobierzyce oraz Montexem Lublin. Zwycięstwo nad Piotrcovią w teorii może już nam dać mistrzostwo, lecz przy porażkach naszych rywalek w swoich meczach, ale tutaj może być o to ciężko. Montex gra z Jarosławem i Ruchem a Kobierzyce także z chorzowiankami. Bardziej prawdopodobnym jest zdobycie złota już na majówkę, gdy podopieczne Bożeny Karkut pojadą do Kobierzyc. Przy ewentualnej wygranej, wtedy złoto będzie po 10 latach w Lubinie.

Wracając do niedzielnego starcia, nie możemy wpisywać do tabeli trzech ,,oczek”. Mecze z Piotrcovią w tym sezonie stoją na wysokim poziomie – porażka po karnych w 1. kolejce (25:25 w regulaminowym czasie gry), 35:32 dla Zagłębia w pierwszym starciu w naszej hali w listopadzie oraz szczęśliwa wygrana 24:23 w drugim starciu u naszych rywalek. To pokazuje jak ciężki i wyrównany mecz czeka nasze szczypiornistki w najbliższy weekend. Piotrcovia po cichu liczy jeszcze na zadyszkę lublinianek albo ,,Kobierek”, starając samej zdobywać punkty, gdzie się da, ponieważ szansa na brązowy medal nie jest wcale taki odległy. Trzeba pamiętać o tym, że nasze przeciwniczki ostatni mecz zagrały dość sporo czasu temu, a wszystko z wiadomych względów.

Starcie w ramach 22 kolejki PGNiG Superligi kobiet, pomiędzy Zagłębiem a Piotrcovią już w niedzielę o 14:30. Transmisję przeprowadzi TVP Sport.

źródło: Własne