Tak jak w 2021 roku, tak i w tym, pierwszym spotkaniem, które rozegrają szczypiornistki Zagłębia Lubin, będzie domowe starcie z Montexem Lublin. Będzie to druga odsłona "Świętej Wojny" w obecnych rozgrywkach. Będzie to także doskonała okazja do rewanżu nad lubliniankami za pierwsze spotkanie rozegrane w Lublinie.

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin mają za sobą znakomity rok. Mistrzostwo Polski, Puchar Polski oraz awans do europejskich pucharów. Na pewno w tym roku chcielibyśmy sobie życzyć podobnych sukcesów. By je zrealizować, trzeba wejść znów z pełną pulą w nowy rok. Tak jak przed rokiem, tak i w tym roku, pierwszym przeciwnikiem naszego zespołu będą odwieczne rywalki z Lublina.

W Lublinie niewątpliwie chcą wrócić na mistrzowski tron, który po raz pierwszy od 10 lat zajmują nasze szczypiornistki. Poprzedni sezon w wykonaniu Montexu był wprost tragiczny, jeśli spojrzymy na to, jakie ambicje w każdym sezonie mają lublinianki. Dodatkowo zakontraktowano Kima Rasmussena, który miał pomóc Montexowi utrzymać się na pierwszym miejscu w lidze. Życie jednak zweryfikowało te plany i już w lutym mogli spisać sezon na straty. Rasmussena na ławce trenerskiej zastąpiła Monika Marzec, która sezonu dla Lublina nie uratowała, ale w obecnych rozgrywkach poprawiła dość mocno sytuacje naszych rywalek, które przystępują do tego spotkania z pozycji lidera rozgrywek, ze względu na lepszy bilans bramkowy. Zarówno Zagłębie jak i Montex dotychczas zgromadzili na swoim koncie po 30 punktów.

Zagłębie dotychczas w tym sezonie przegrało tylko raz. I to właśnie w pierwszym meczu rozegranym w hali Globus w Lublinie. W innych spotkaniach, zarówno ligowych, jak i w europejskich pucharach zakończyły się wygranymi naszej drużyny. Warto wspomnieć, że zwłaszcza w ostatnich spotkaniach, nasze zawodniczki musiały radzić sobie w okrojonym składzie. Teraz podczas przerwy spowodowanej mistrzostwami świata, do kadry Miedziowych po kontuzji powracają Daria Zawistowska, Aneta Łabuda oraz Karolina Kochaniak-Sala. Cały czas czekamy na powrót na parkiet Patrycji Świerżewskiej, która cały czas leczy się po operacji barku. Będzie to niewątpliwie duża siła dodana dla naszego zespołu, który spotkaniem z Montexem chce rozpocząć marsz po obronę mistrzostwa Polski.

W poprzednim sezonie Zagłębie i Montex mierzyły się ze sobą pięciokrotnie. Cztery z nich to spotkania ligowe, a jedno w finale Pucharu Polski. Wszystkie z tych spotkań zakończyły się wygranymi naszej drużyny. Wspaniałą serię zapoczątkowała wygrana 3 stycznia aż 29:17 i nie mamy nic przeciwko, by i tym razem w takim stylu rozpocząć 2022 rok, pokonując odwieczne rywalki. Zapraszamy do gorącego dopingu dla naszych zawodniczek, którym niewątpliwie przyda się ,,ósmy” zawodnik w drodze po kolejną wygraną w tym sezonie.

12. kolejka PGNiG Superligi Kobiet

MKS Zagłębie Lubin - Montex Lublin

05.01.2022 r.

g. 17:30

Hala RCS w Lubinie

Transmisję spotkania przeprowadzi TVP Sport.