W sobotnie samo południe dojdzie do starcia na szczycie w PGNiG Superlidze Kobiet. Do Lubina przyjedzie KPR Kobierzyce, czyli aktualny wicelider rozgrywek. Czas na hitowe starcie, którego stawką będzie nie tylko prym na Dolnym Śląsku.

Zagłębie - 40 punktów. KPR - 37. Tak liczbowo wygląda sytuacja przed derbowym starciem numer trzy w tym sezonie między tymi zespołami. Będzie to starcie dwóch najlepszych drużyn tego sezonu, które może w końcowym rozrachunku mieć bardzo duże znaczenie w kontekście mistrzostwa Polski. W tym sezonie obydwie drużyny spotkały się dwa razy. W drugiej kolejce w Lubinie trzy punkty padły łupem lubinianek, które pokonały przyjezdne 24:19, a w rewanżu w Kobierzycach mieliśmy remis 18:18, po czym to Kobierzyce cieszyły się z dwóch punktów po rzutach karnych.

W tym roku obydwa zespoły wygrywają mecz za meczem. Zagłębie po 6 spotkaniach wygranych w bardzo pewnym stylu, pokonało ostatnio Piotrcovię jedną bramką, mając przy tym dużo szczęścia. Kobierzyce natomiast częściej od Zagłębia grają bardziej na styk, jednakże daje to pożądany efekt, ponieważ od już dawna są niepokonane w lidze. Zapowiada to niezwykle ekscytujące spotkanie, dając odpowiedź która z drużyn może myśleć jeszcze bardziej realnie o złocie Mistrzostw Polski.

Spotkanie między Zagłębiem a KPR-em Kobierzyce już o godzinie 12:15. Transmisja w TVP Sport.

Autor: Patryk Olszak

źródło: Własne