W sobotnie południe w lubińskiej hali odbyły się derby Dolnego Śląska - jednocześnie mecz na szczycie w PGNiG Superlidze. Ostatecznie po zaciętym spotkaniu wygrało Zagłębie, które pokonało KPR Kobierzyce 29:24 (13:13). Zapraszam do zapoznania się z relacją z tego spotkania.

Spotkanie rozpoczęło się od twardej gry obronnej ze strony Kobierzyc, które jednak nie potrafiły wykorzystać błędów Zagłębia w ataku, dzięki czemu po dwóch bramkach Adrianny Górnej i Zoricy Despodovskiej mieliśmy wynik 2:2 w 6 minucie gry. Wtedy błędy zaczęły się wkraczać w grę gości, które zgubiły kilka ważnych piłek, tracąc również przez karę dwóch minut Zorice Despodovską, co poskutkowało prowadzeniem 5:3 przez Zagłębie w 9 minucie spotkania. Jak ważnym elementem są rzuty karne przekonały się zawodniczki Zagłębia, które na trzy wykonane rzuty przez 16 minut gry, wykorzystały tylko jeden, rzucając pozostałe dwa w słupki bramki strzeżonych pierw przez Barbarę Zimę a później przez Beatę Kowalczyk. Wynik wskazywał 8:8. Dalsza część pierwszej połowy to dość duży festiwal błędów i fauli z obydwu stron, co poskutkowało wynikiem 10:10 w 25 minucie gry. Wtedy o czas poprosiła Edyta Majdzińska, reagując na słabszy okres gry przyjezdnych. Wyrównana gra okraszona błędami z dwóch stron utrzymywała się do końca pierwszej części gry, dzięki czemu na przerwę obydwie drużyny schodziły przy wyniku po 13.

Druga cześć gry rozpoczęła się od szybkich bramek Zuzanny Ważnej i Darii Zawistowskiej. Gra wciąż była wyrównana do 36 minuty, gdy do bramki Zagłębia weszła Monika Waż, która odbiła swoje dwie pierwsze piłki w meczu, czym podbudowała koleżanki w ataku, dzięki czemu w 38 minucie spotkania mieliśmy wynik 18:17 dla Miedziowych. O czas wtedy poprosiła Edyta Majdzińska. Zagłębie dalej się rozkręcało, dzięki czemu udało się wyjść na trzybramkowe prowadzenie 21:18 w 43 minucie spotkania. Kobierzyce zbliżyło się znów na jedną bramkę, jednak zaczęły również po tym popełniać mnóstwo błędów w ataku, co skrzętnie zaczęły w końcu egzekwować zawodniczki Zagłębia, wychodząc w 52 minucie na prowadzenie 25:21. W 55 minucie gry o swój drugi czas w tym spotkaniu poprosiła Bożena Karkut, przy prowadzeniu swoich podopiecznych 26:23. W 57 minucie Zagłębie zdobyło bramkę na 28:23, co sprawiało, że tego meczu nie możemy przegrać! Kolejną bramkę po kontrataku zdobyła Daria Zawistowska, wbijając przysłowiowy gwóźdź do trumny przyjezdnych z Kobierzyc. Ostatnia bramka padła łupem przyjezdnych, ale to Zagłębie wygrywa 29:24, zdobywając niezwykle ważne trzy punkty do tabeli, wygrywając derby i idąc pewnym krokiem po złoty medal po 10 latach walki.