Na kolejne spotkanie w hali lubińskiego RCS kibice szczypiorniaka nie muszą długo czekać. Już trzy dni po starciu pucharowym z Neptunes de Nantes, na podopieczne Bożeny Karkut czeka starcie z KPR Gminy Kobierzyce, czyli będzie to starcie ubiegłorocznego mistrza z wicemistrzem Polski. Zapraszamy do zapowiedzi tego spotkania.

W obozie Miedziowych nie opadły jeszcze emocje po niedzielnym spotkaniu w Lidze Europejskiej EHF, a już czeka kolejne spotkanie, tym razem przeciwko wicemistrzyniom Polski KPR Gminy Kobierzyce. Będzie to spotkanie kończące pierwszą część sezonu ligowego.

Zagłębie dotychczas wygrało 12 z 13 spotkań, ulegając tylko w Lublinie w piątej serii gier. ,,Kobierki” natomiast wygrały osiem spotkań, w tym arcyważne dla układu tabeli przeciwko Montexowi Lublin. Pięciokrotnie musiały uznawać wyższość rywalek, w tym raz naszej drużynie, podczas spotkania domowego w 7. kolejce. Lubinianki nie przegrały w lidze we własnej hali od maja 2018 roku, gdy uległy drużynie z Koszalina. KPR natomiast wygrał w Lubinie tylko raz, w walentynki 2018 roku 18:25.

Wzrok w tym meczu będzie spoczywał na Kindze Jakubowskiej, czyli liderce strzelczyń obecnego sezonu. Przed obecnymi rozgrywkami wzmocniła nasz zespół, przechodząc właśnie z Kobierzyc, czyli drużyny, której jest wychowanką. W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi drużynami, nasza rozgrywająca zagrała najlepszy mecz w sezonie, zdobywając aż 14 bramek, co było ponad 50% wynikiem całej naszej drużyny, w wygranym meczu 24:27.

W drużynie z Kobierzyc wystąpią trzy byłe Miedziowe - Małgorzata Buklarewicz, Zuzanna Ważna oraz Mariola Wiertelak. Cała trójka stanowi o sile zespołu. Inną zawodniczką, bez której ciężko sobie wyobrazić nasze rywalki jest Barbara Zima, która wielokrotnie w bramce była niczym mur nie do przejścia. W pierwszym spotkaniu w Kobierzycach, była najjaśniejszą postacią zespołu, tworząc z Kingą Jakubowską prawdziwe widowisko.

W poprzedniej kolejce Zagłębie wygrało 31:24 w Koszalinie z Młynami Stoisław. Kobierzyce natomiast pokonały 28:24 we własnej hali z Eurobud JKS Jarosław. Świetne spotkanie rozegrała wtedy Zorica Despodovska, która rzuciła 10 bramek.

W 2022 roku lubinianki zagrały dwukrotnie we własnej hali. Na obydwu meczach frekwencja była taką, na jaką zasługują nasze zawodniczki. W starciu derbowym, przeciwko wicemistrzyniom Polski, na pewno liczą na podobne wsparcie. Zapraszamy serdecznie do wspólnego dopingu w drodze naszych szczypiornistek po kolejne trzy punkty w drodze po obronę mistrzostwa.

14. kolejka PGNiG Superligi Kobiet

MKS Zagłębie Lubin - KPR Gminy Kobierzyce