Sobotnie spotkanie między Startem Elbląg a Zagłębiem Lubin, będzie starciem drużyn po dwóch różnych biegunach tabeli. Zagłębie to niekwestionowany lider, a elblążanki walczą o utrzymanie w PGNiG Superlidze. Czas na starcie między tymi drużynami. Zapraszam do zapowiedzi.

Zagłębie po wygranej w derbowym meczu na szczycie z KPR-em Kobierzyce, tym razem jedzie do Elbląga na starcie z miejscowym Startem, który boryka się z ogromnymi problemami kadrowymi oraz sportowymi. Start aktualnie okupuje przedostatnie miejsce w tabeli, natomiast Zagłębie prężnie idzie ku mistrzostwu. Teraz po raz trzeci w tym sezonie zmierzą się w bezpośrednim pojedynku. Dwukrotnie wygrywało Zagłębie, jednak trzeba pamiętać, że w pierwszym spotkaniu w Elblągu był remis 25:25, który zakończył się wygraną Zagłębia po karnych. Drugi mecz, który odbył się w styczniu, zakończył się wygraną Miedziowych 29:23.

W Elblągu mają swoje problemy, które spowodowane są kontuzjami podstawowych zawodniczek, które sprawiają, że są one uwikłane w walkę o utrzymanie, mając 5 punktów przewagi nad ostatnim w tabeli Ruchem Chorzów. Walczące do niedawna o medale gospodynie pomimo tego są zawsze nieprzyjemną drużyną, co udowadnia czy to wcześniej wspomniany pierwszy mecz z 3 kolejki, czy wyrównana walka przez większość meczu w Lubinie. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy będą chciały niewątpliwie powalczyć o kolejne punkty z o wiele lepszym rywalem.

Jak będzie tym razem? Mecz Startu z Zagłębiem już jutro o godzinie 18.

źródło: Własne