Już jutro w Lubinie być może będziemy mogli świętować mistrzostwo Polski. Szczypiornistki Zagłębia Lubin jadą do Kobierzyc, gdzie będą miały pierwsze podejście do zdobycia tytułu. Przy wygranej nad wiceliderkami rozgrywek, nasz zespół zdobędzie złote medale mistrzostw Polski. Zapraszam do zapowiedzi spotkania.

Na ten moment kibice w Lubinie czekają już 10 lat. Tak blisko mistrzostwa nie byliśmy jeszcze nigdy. Czternaście punktów przewagi nad Kobierzycami oraz szesnaście nad Lublinem pokazują, jakim hegemonem w tym sezonie jest drużyna Zagłębia. Dziesięć lat oczekiwania może zakończyć wiktoria w spotkaniu derbowym. Ogromna nadzieja na mistrzostwo była również w 2017 roku, gdy ostatnia kolejka miała wyłonić mistrza. Wtedy niestety Vistal Gdynia wygrał z Zagłębiem i to one świętowały swój drugi tytuł mistrzowski. Teraz jest inna sytuacja, wszystko zostaje w rękach i nogach naszych szczypiornistek, które stoją przed ogromną szansą na upragnione złoto i być może grę w Lidze Mistrzyń naprzeciw klasowym zawodniczkom niekiedy światowego formatu.

Zanim jednak euforia być może pochłonie kibiców w Lubinie, to trzeba podejść do meczu i rozegrać 60 minut z chłodną głową. Z Kobierzycami w tym sezonie mierzyliśmy się już czterokrotnie. Trzy mecze padły łupem naszego zespołu, a jedno, poprzednie ligowe starcie w podwrocławskiej miejscowości wygrały rywalki po serii rzutów karnych. Ostatnie starcie między tymi zespołami to mecz w ramach Pucharu Polski, gdy Zagłębie po znakomitej końcówce odwróciło losy spotkania i wygrało 28:24. KPR Kobierzyce nie kończy jeszcze sezonu. Na mistrzostwo mają świadomość, że szans już w zasadzie nie mają, ale wciąż toczą walkę z Montexem Lublin o srebrny medal. Na ten moment mają dwa punkty przewagi nad rywalkami, mając jednocześnie jedno spotkanie rozegrane mniej od lublinianek.

W Zagłębiu głośno nikt nie będzie oczywiście o tym teraz mówił, ale na pewno zarówno zawodniczki, sztab oraz zarząd klubu marzą o tym, by zagrać ten mecz tak jak ostatnie dziesięć poprzedniego z Piotrcovią i móc się cieszyć z wywalczonego tytułu. Zdobyty tytuł już teraz by odciążył głowy podopiecznych Bożeny Karkut, które czeka jeszcze starcie z Montexem 5 czerwca w Gnieźnie w ramach finału PP. Byłby wtedy to dobry czas na pokazanie się dla zmienniczek, które dostawały w tym sezonie mniej szans na grę.

Starcie po złoto już jutro, o godzinie 12:45. Transmisję przeprowadzi TVP Sport. Zapraszamy do śledzenia i kibicowania naszym szczypiornistkom w być może historycznym starciu!

źródło: Własne