W sobotnie popołudnie w Elblągu doszło do starcia miejscowego Startu z Zagłębiem Lubin. Miedziowe po ciężkim spotkaniu pokonały finalnie swoje przeciwniczki 26:28, dzięki czemu prą dalej w stronę mistrzostwa Polski. Zapraszam do relacji z tego spotkania.

Pierwsza część spotkania nie należała do najlepszych w wykonaniu Zagłębia, dzięki czemu elblążanki poczuły szansę by sprawić niespodziankę w tym meczu. Wykorzystywały słabszą dyspozycję przyjezdnych, jednak nie potrafiąc wyjść na większe niż dwubramkowe prowadzenie w tym meczu. Ostatecznie wynik do przerwy wynosił 16:14 dla gospodyń.

W drugiej połowie Zagłębie wróciło na właściwe tory, przez co pierwsza bramka dla Startu padła dopiero w 48 minucie spotkania. Zagłębie z wyniku 16:14, doprowadziło do wyniku 16:22, jednakże nie sprawiło to spokojniejszej końcówki dla podopiecznych Bożeny Karkut. W 58 minucie spotkania, elblążanki doprowadziły do wyniku 25:25, co sprawiało, że gospodynie miały prawo myśleć znów o niespodziance. Wygrało doświadczenie, dzięki czemu to Miedziowe wygrały ostatecznie 26:28 i mogły cieszyć się z kolejnych trzech punktów. W tym roku kalendarzowym Zagłębie jest niepokonane! Brawo dziewczyny!

EKS Start Elbląg – MKS Zagłębie Lubin 26:28 (16:14)

Start: Pająk, Kepesidou - Szczepanik 7, Waga 5, Choromańska 3, Rancić 3, Świerczek 2, Stapurewicz 2, Agović 2, Shupyk 1, Bojcić 1, Pękała, Gędłek.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż -Świerżewska 7, Matieli 6, Górna 4, Grzyb 4, Kochaniak 3, Zawistowska 2, Milojević 1, Kurdzielewicz, Galińska, Drabik, Stanisławczyk, Noga, Belmas, Hartman 1.

źródło: Własne