mkszaglebie.pl

Nie udało się w Kobierzycach, ale teraz czeka na podopieczne Bożeny Karkut druga szansa na przypieczętowanie tytułu mistrzowskiego. Do Lubina przyjeżdża EKS Start Elbląg, który pomimo słabego sezonu, jest niewygodnym przeciwnikiem dla naszego zespołu. Zapraszam do zapowiedzi spotkania.

10 lat - tyle czekają kibice i działacze szczypiorniaka w Lubinie na mistrzostwo Polski. Te oczekiwania miały się już ziścić w poprzednim tygodniu, gdy w Kobierzycach praktycznie pewną wygraną straciliśmy na kilka sekund przed końcem, a potem tragiczne karne zadecydowały o tym, że na tytuł musimy czekać przynajmniej do kolejnego spotkania. Tym spotkaniem będzie starcie Zagłębia ze Startem Elbląg, który walczy o spokojne utrzymanie się na 6. miejscu w tabeli. Wydaje się, że będzie to spotkanie z jednoznacznym faworytem. Jednak trzeba pamiętać, że starcia z Elblągiem w tym sezonie wybitnie są dla nas trudne. Niech o tym świadczy fakt, że w dwóch na trzy spotkania rozegrane na wyjeździe, Zagłębie dwa razy wygrywało dopiero po serii rzutów karnych. 

Sezon ten na nasze szczęście ułożył się tak, że teraz do końca sezonu wystarczy nam już tylko punkt do szczęścia i margines błędu jest duży. Trzeba jednak pamiętać, że przed naszym zespołem jest jeszcze finał pucharu Polski, więc zdobyte mistrzostwo znacznie wcześniej pozwoli na spokojne rozegranie ostatnich kolejek i przygotowaniu się w pełni na czerwcowe starcie z Montexem w Gnieźnie.

Zagłębie ma na swoim koncie aktualnie 62 punkty. Elblążanki mają na swoim koncie 22, czyli aż czterdzieści mniej. Niemniej jednak należy się spodziewać ciężkiego spotkania. W ostatnim meczu Zagłębie rzutem na taśmę wyszarpało remis w pucharowym meczu, po czym wygrały serie rzutów karnych. Tym razem Zagłębiu także wystarczy minimum remis, który niezależnie już od rezultatu, i tak da nam tytuł. Jeśli chodzi o Start, to walczą z JKS-em Jarosław o to, by skończyć sezon na 6 miejscu w tabeli. Póki co na lepszej pozycji są nasze najbliższe rywalki. 

Starcie o złoto już w piątek o godzinie 17. Transmisje z tego starcia przeprowadzi stacja TVP Sport.

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (0)Brak komentarzy!