Czas zbrojeń trwa. Tego okresu nie zamierzają przespać włodarze Zagłębia, którzy po Anecie Łabudzie, zakontraktowali drugą reprezentantkę Polski oraz jednocześnie królową strzelczyń poprzedniego sezonu PGNiG Superligi kobiet - Kingę Jakubowską.

Kinga Jakubowska od początków swojej gry w piłkę ręczną związana była z KPR-em Gminy Kobierzyce. Aktualnie jest wiceliderką strzelczyń Superligi z 97 trafieniami na koncie. Wyprzedza ją tylko Adrianna Górna, która ma na swoim koncie już ponad 100 trafień. Jakubowska w poprzednim sezonie zrobiła historyczny, pierwszy w historii klubu medal dla podwrocławskiej ekipy prowadzonej przez Edytę Majdzińską. Niewątpliwie będzie ogromnym wzmocnieniem naszego zespołu przed kolejnym sezonem, pucharami europejskimi i prawdopodobnym celu, jakim będzie obrona mistrzostwa Polski.

- Bardzo się cieszę, że w przyszłym sezonie będę mogła reprezentować barwy takiego klubu jak Zagłębie Lubin. Jest to klub z wielkimi tradycjami, który od lat bije się o najwyższe cele. Myślę, że w tym zespole będę mogła dalej podnosić i rozwijać swoje umiejętności. Oczywiście mam nadzieje, że pomogę w zdobywaniu kolejnych tytułów mistrzowskich i dam z siebie wszystko – mówi nowa zawodniczka Zagłębia Lubin.

Powodzenia w drużynie. Witamy, życzymy wielu sukcesów w Miedziowej koszulce!

źródło: Własne