Maraton meczowy naszych szczypiornistek nabiera rozpędu. Tym razem na podopieczne Bożeny Karkut czeka nie lada wyzwanie. Rywalkami będą niepokonane w tym sezonie liderki Bundesligi SG BBM Bietigheim. Zapraszamy do zapowiedzi tego spotkania.

Obydwa zespoły po dwóch kolejkach są na dwóch krańcach tabeli. Lubinianki przegrały w Rumunii z CS Minaur Baia Mare 32:34 oraz przegrały bardzo pechowo z Les Neptunes de Nantes 26:27.  Niemki natomiast pierw wygrały z Nantes 25:27 w spotkaniu wyjazdowym, a w drugiej serii rozbiły Baia Mare aż 39:20.

Będzie to starcie dwóch liderów swoich lig oraz mistrza Polski z wicemistrzem Niemiec. Zagłębie jak wiadomo przegrało tylko raz w Lublinie, wygrywając pozostałe spotkania za trzy punkty. Bietigheim aktualnie z kompletem zwycięstw pewnie przewodzi w ligowej stawce niemieckiej ekstraklasy. W ostatnich meczach ligowych Zagłębie wygrało w derbach Dolnego Śląska z wicemistrzyniami Polski KPR Gminy Kobierzyce 24:17, natomiast nasze najbliższe rywalki wygrały pewnie wyjazdowe starcie z Metzingen 32:20.

W drużynie z Bietigheim zobaczymy legendę żeńskiego szczypiorniaka w Polsce Karolinę Kudłacz-Gloc. Po za naszą legendarną już reprezentantką, w zespole z Bietigheim można zobaczyć kilka klasowych zawodniczek, takich jak Trine Østergaard, Stine Jørgensen czy Veronika Malá. Po stronie Zagłębia może zabraknąć najskuteczniejszej zawodniczki PGNiG Superligi Kobiet Kingi Jakubowskiej, która doznała kontuzji kolana podczas środowego starcia z Kobierzycami. Jednak jak pokazały pierwsze dwa mecze, w naszym zespole drzemie spory potencjał, który niemal sprawił wielką sensację w ostatnim meczu z Nantes, gdzie zabrakło dwóch sekund do remisu, a przy ewentualnej bramce Emilii Galińskiej z rzutu karnego, można zaryzykować stwierdzenie, że byłaby duża szansa na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Tradycyjnie już, przed meczem z rywalem w europejskich pucharach, czas na przedstawienie sylwetki przeciwniczek.

SG BBM Bietigheim

Klub założono w 1997 roku. Żeński zespół występuje w niemieckiej ekstraklasie, natomiast męska aktualnie występuje na poziomie 2. Bundesligi. Swoje domowe spotkania rozgrywają w liczącej 3,800 miejsc hali MHPArena, który mieści się w Ludwigsburgu. Nasze rywalki mogą zapisać sobie w swojej historii dwa tytuły mistrzyń Niemiec, które zdobyły w 2017 i 2019 roku. W sezonie 2016/17 przegrały w finale pucharu EHF z rosyjskim Rostowem.

3. kolejka Ligi Europejskiej EHF

SG BBM Bietigheim - MKS Zagłębie Lubin