Memoriał Henryka Kruglińskiego w tym roku wyjątkowo przez pandemię odbył się w formie sparingu, a nie jak zazwyczaj w formie turniejowej. Do Lubina przyjechały brązowe medalistki poprzedniego sezonu PGNiG superligi kobiet - KPR Kobierzyce.

Mecz rozpoczął się od szybkiego 1:0 dla Zagłębia i na tym przez kilka minut spotkania licznik przy naszych zawodniczkach się zatrzymał, gdzie po drugiej stronie w 8 minucie spotkania goście z Kobierzyc rzuciły 5 bramek, a mogło by być ich więcej gdyby nie dobra dyspozycja Moniki Wąż w bramce ,,Miedzowych”. Potem udało się odblokować niemoc strzelecką, co doprowadziło do pierwszego prowadzenia Zagłębia od początkowej akcji i wynik na tablicy widniał 9:8 w 16 minucie spotkania. Po tym do samego końca pierwszej części dochodziło do pokazu zarówno efektownych bramek jak i prostych błędów, ale wartym odnotowania jest walka do końca i odrobienie wyniku 12:14 w półtorej minuty, do wyniku remisowego do przerwy.

Druga połowa spotkania to już ogromna wymiana ciosów, bramka za bramkę i tak w 37 minucie spotkania tablica pokazywała wynik 22:22. Zarówno w Zagłębiu jak i w Kobierzycach dochodziło cały czas do wymian składów, rotowania taktykami co sprawiało obydwu drużynom niemały problem w obronie. Po tym dwa niewykorzystane rzuty karne przez Zagłębie spowodowały pierwsze prowadzenie Kobierzyc w tej połowie - 24:25 w 43 minucie spotkania. Zagłębie po kolejnym ciosie wzięło się w garść i tak w 50 minucie było już 29:27 dla podopiecznych Bożeny Karkut, które coraz bardziej nabierały rozpędu i do samego końca kontrolowały grę dzięki czemu wygrały ten mecz ostatecznie 34:31.

MKS Zagłębie Lubin – KPR Gminy Kobierzyce 34:31 (14:14)