Po reprezentacyjnej przerwie na parkiety wracają szczypiornistki PGNiG Superligi Kobiet. W hali RCS w Lubinie aktualne Mistrzynie Polski podejmować będą KPR Ruch Chorzów. Spotkanie odbędzie się w piątek o godzinie 17:30.

Lubinianki są liderkami rozgrywek i mają na swoim koncie komplet zwycięstw. Zagłębie kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa i będzie zdecydowanym rywalem w konfrontacji z przedostatnim w tabeli Ruchem Chorzów.

- Do tego spotkania przygotowujemy się tak samo jak do każdego innego meczu. Nie chcemy stracić tego, co sobie wypracowaliśmy przed przerwa reprezentacyjna, takie mecze należy wygrywać. Musimy skupić się na swojej grze, aby podtrzymać zwycięska passę – mówi Aneta Łabuda, skrzydłowa Mistrzyń Polski.

Dla podopiecznych Bożeny Karkut najbliższe mecze z Ruchem oraz Gnieznem będą przetarciem przed zbliżającym się meczem eliminacji EHF Ligi Europejskiej z chorwacką Podravka Koprivnica (4.12.2022 godz. 17:00)

MKS Zagłębie Lubin – KPR Ruch Chorzów 25.11.2022 godz. 17:30